Związek dorosłych ludzi

Jak wygląda relacja pomiędzy dwójką dojrzałych, świadomych swoich potrzeb ludzi?

Shutterstock.com
fot. shutterstock

Z ziemi do nieba i z powrotem

Dojrzali ludzie zdają sobie sprawę, że życie to nie jest film hollywoodzki i euforia zakochania nie trwa wiecznie. Miłość to kwestia pewnej decyzji. Wybrałam tego fajnego faceta i będę się starać go kochać najlepiej, jak potrafię. Chociaż czasem doprowadza mnie do szału.

SPRAWDŹ: Udany związek - 9 sposobów od redaktorek WH

Już nie księżniczka

Nie można jednocześnie mieć partnerskiego związku i być rozkapryszoną księżniczką. Albo, albo. Dorośli ludzie w związku starają się być wobec siebie uczciwi. Nie manipulują, nie oczekują od partnera, że będzie czytał w myślach i nosił na rękach. Tyle samo dają, ile biorą. Ani więcej, ani mniej.

Ale bez poświęceń

Nie jesteś już rozkapryszoną małą dziewczynką, ale też nie jesteś siostrą miłosierdzia. Nie dajesz sobie jeździć po głowie, wymagasz sprawiedliwego podziału ról, chociaż niekoniecznie tego tradycyjnego. Np. on może gotować, a Ty pierzesz; on sprząta, a Ty robisz zakupy.

Chodzi o to, żeby się lubić

A to jednak wymaga spędzania ze sobą dużo czasu. I dużo gadania. I chodzenia ze sobą na spacery i robienia wspólnych weekendowych wycieczek. Słowem, wartościowego czasu spędzanego wspólnie. Siedzenie w domu przy dwóch laptopach to nie jest wartościowy czas.

Zobacz też: Ze związku na odległość do wspólnego mieszkania oraz Czy przerwa w związku ma sens?

REKLAMA