Z iloma facetami spałaś przede mną? [dlaczego faceci o to pytają]

Zapytałyśmy o to naszego kolegę z Men's Health.

para w łóżku fot. Shutterstock.com

Nasze pytanie:

Miałyśmy ostatnio w 8 dziewczyn takie babskie pogaduchy i oczywiście w pewnej chwili musiało zejść na naszych facetów – byłych lub obecnych. Wyobraź sobie, że tylko jedna z nas nie zetknęła się z pytaniem: „A z iloma facetami spałaś przede mną?”. Siedem dziewcząt (bez albatrosa) w tej czy w innej formie słyszało je wielokrotnie i tak zaczęłyśmy się zastanawiać, po co wam ta wiedza. Co takiego interesującego – i mogącego jakoś tam wpływać na obecny związek, w którym jesteśmy – jest w fakcie, że cztery lata temu byłyśmy z jakimś facetem, jednym czy drugim, którego nawet nie znacie i nie widzieliście nigdy na oczy? To naprawdę ciekawe. Na koniec inna ciekawostka, bo gdy jedna z nas zapytała: „I co? Powiedziałyście?”, wszystkie popatrzyłyśmy na nią jak na wariatkę. Taka puenta. 

Kolega z MH:

Taka puenta, nieźle. Chciałaś powiedzieć, żeby nie drążyć tematu, bo i tak szanse na prawdziwą odpowiedź są małe? Fakt faktem, niektórym facetom sprawa leży na sercu i, jak słyszałem wielokrotnie podczas męskich wódek, potrafią rozkładać na czynniki pierwsze i zadręczać się historiami, które już dawno przestały być aktualne.

Myślę, że pytania o ilość poprzednich partnerów mają różne tło. Po pierwsze i chyba najważniejsze – zadajemy je tylko dziewczynom, wobec których wiążemy nadzieję na coś poważniejszego niż tylko przelotny seks. W tym drugim przypadku guzik nas to obchodzi. Jest w tym pytaniu ciekawość wymieszana z odrobiną rywalizacji, może szczypta zazdrości o naruszanie prawa własności, które (zresztą błędnie) rozciągamy na przeszłość, zamiast cieszyć się teraźniejszością, i przede wszystkim oczekiwanie na odpowiedź, która, niestety, rzadko pada: „Miałam pięciu facetów przed Tobą, ale żaden do pięt Ci nie sięgał”.

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego faceci uważają się za lepszych kierowców? [okiem faceta]


Zobacz również:
REKLAMA