Wpływ technologii na życie uczuciowe i inne ciekawostki o seksie

Jaka jest idealna liczba partnerów seksualnych wciągu życia? Czy to prawda, że przeciwieństwa się przyciągają? Po ilu miesiącach związku seks jest najlepszy? Jak technologia wpływa na nasze życie uczuciowe? Oto kolejna garść ciekawostek dotyczących związku oraz seksu.

kobieta z telefonem shutterstock.com
fot. shutterstock.com

E-miłość

Zobacz, jak technologia wpływa na Twoje życie uczuciowe.

Jeśli jesteś królową uśmiechu...

Z ankiety przeprowadzonej przez „Match” wynika, że te z nas, które używają więcej emotikonek, częściej chodzą na randki. Może dlatego, że faceci wreszcie rozumieją, co chcemy im powiedzieć...

Gdy ciągle oznaczasz swojego lubego...

Nowe badania dowodzą, że może to świadczyć o tym, że nie jesteś pewna waszego związku. Z drugiej strony wrzucenie wspólnego zdjęcia na profilowe podnosi poziom zadowolenia z relacji.

Jeżeli Twój partner ciągle sprawdza oś czasu...

Pary, w których mężowie dłużej korzystają z social mediów, częściej się kłócą. Powód? Widocznie coś go trapi.  

Sprawdź także, jaki wpływ na Twoją pamięć mają nowe technologie i dowiedz się, jak mądrze korzystać z Facebooka.

udany związek, romantyzm a emancypacja fot. shutterstock.com
Czy potrzebujemy jeszcze romantyzmu?

Siedem

To idealna liczba partnerów seksualnych w ciągu całego życia – zdaniem ankietowanych przez Superdrug Online Doctor. Ilu kochanków mamy w rzeczywistości? Jak wynika z badań profesora Zbigniewa Izdebskiego, w Polsce przeciętnie nieco ponad czterech, ale średnia ciągle rośnie.  

związek fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Bez pudła

To, co dobrze wygląda na ekranie, nie sprawdza się w codziennym życiu. Jak wynika z raportu opublikowanego w „Journal of Research in Personality”, jeśli chcesz stworzyć szczęśliwy, trwały związek, powinnaś poszukać partnera podobnego do Ciebie. Lubisz spontaniczne wyjazdy? Znajdź osobę impulsywną.

Wolisz wszystko wcześniej przygotować? Niech ceni to również Twój ukochany. Jeżeli natomiast wybrałaś jak bohaterowie „Nadchodzi Polly”, naukowcy radzą podejść do sprawy na luzie i zaakceptować partnera, a nie próbować go na siłę zmieniać.  

para, seks, związki shutterstock.com
fot. gpointstudio 2015/shutterstock.com

Gorące lata

Kiedy seks jest najlepszy? Okazuje się, że po roku związku. Zdaniem badaczy z Ludwig-Maximilians-Universität z Monachium wtedy partner dobrze zna już Twoje potrzeby, ale ciągle łatwo namówić go na eksperymenty. Macie dłuższy staż? Nic nie szkodzi. Jak donosi „Journal of Sex Research” te pary, które częściej uprawiają seks oralny, potrafią utrzymać wysoką temperaturę w łóżku.

WH 10/2016

 

REKLAMA