Wpływ szpilek na naszą atrakcyność i inne ciekawostki o seksie

Dlaczego warto pić wino? Jaki jest związek pomiędzy masturbacją a orgazmem? Co zyskujemy nosząc szpilki? Czy towarzystwo może mieć wpływ na naszą atrakcyjność? Oto kolejna garść ciekawostek dotyczących seksu.

szpilki fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Nogi do nieba

Potwierdza się to, co przeczuwałyśmy już od dawna – faceci są nieskomplikowani i nie znają się na modzie. Jeśli chcesz przyciągać ich spojrzenia, powinnaś założyć szpilki. Ciekawy eksperyment na ten temat przygotowali naukowcy z Université de Bretagne-Sud.

Podstawiona kobieta upuszczała na ulicy rękawiczkę. Podczas niektórych prób miała na sobie buty na obcasie, podczas innych zwykłe baletki. Szybko okazało się, że wystarczy 9 dodatkowych centymetrów, aby panowie pomagali zdecydowanie chętniej.  

Kobiety w szpilkach przyciągają większą uwagę również przy barze! Jak wynika z badań, znajdują adoratora o 58% szybciej niż ich koleżanki na płaskim.  

Zobacz także, jakie negatywne skutki może pociągać za sobą chodzenie na szpilkach oraz jak ich uniknąć

wino fot. Getty Images
fot. Getty Images

Piękno w płynie

Okazuje się, że wino (także musujące) nie tylko dodaje odwagi, ale sprawia również, że jesteśmy piękniejsze. I to w oczach tych, którzy nie piją! Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na University of Bristol, jeśli pozwolisz sobie na jeden kieliszek, inni będą uważali, że jesteś bardziej pociągająca.

Wszystko ze względu na rozszerzone źrenice, zarumienione policzki i delikatny uśmiech. Ale nie przesadzaj z tym balsamem, bo już kolejna lampka sprawi, że ocena Twojej atrakcyjności spadnie.  

mężczyźni fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

W grupie

O 10% bardziej seksowny wydaje nam się facet, który jest w grupie, od gościa, który sam siedzi przy barze – donoszą naukowcy z Tilburg University. Pamiętaj jednak, że to działa w obie strony. Twoja atrakcyjność również jest oceniana przez pryzmat koleżanek, z który mi się pokazujesz.

seks fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Poznaj siebie

Badacze zapytali kobiety, które mają problemy z osiągnięciem orgazmu podczas stosunku, czy się masturbują. Okazało się, że zdecydowana większość z nich tego nie robi. A szkoda, bo jak wynika z raportu opublikowanego w „Journal of Sex Research”, masturbacja nie tylko sprawia, że częściej szczytujemy w trakcie seksu, ale i poprawia samopoczucie. 

Kobiety, które nie mają orgazmu:

  • masturbujące się: 9%
  • nie masturbujące się: 91% 

WH 04/2016

REKLAMA