Udany związek? Nie z takim facetem [4 sygnały ostrzegawcze]

Może i jest diablo przystojny, ale jeśli Twój ukochany pasuje do poniższego opisu, powinnaś uciekać. Jak najszybciej.

toksyczny związek fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Błąd główny

Nie zwracasz uwagi na sygnały. Kiedy człowiek jest długo sam, to bardzo łatwo w nowo poznanym facecie dostrzec tego jedynego, którego zesłał Ci los. I przymykać oczy na pierwsze sygnały, że to może wcale nie jest Twoja druga połówka, tylko połówka jakiejś zupełnie innej pani. Dlatego warto czasem posłuchać najbliższych. "Czasem" to kluczowe słowo, bo nie wszystkie opinie tzw. życzliwych powinny Cię interesować. Sprawdź, w które opinie bliskich wierzyć, a poniżej sprawdź, co Cię powinno zaniepokoić.

2. Relacje z innymi

Jak mówi o bliskich ludziach? Czy z sympatią, czy z niechęcią, a może w ogóle nie mówi? Jasne, że nie wszyscy mają idealne rodziny, ale jeżeli wyczuwasz, że on ma jakieś popaprane, niezdrowe relacje, to oznacza, że będzie miał trudności w nawiązywaniu zdrowych relacji.

3. Ściemnianie

Często słyszysz, jak on kłamie innym ludziom, np. usprawiedliwiając nieobecność w pracy albo wykręcając się od imprezy, lub – co gorsza – zupełnie bez powodu. Jeżeli jemu to przychodzi tak swobodnie, to nie licz na to, że Ciebie akurat nie będzie okłamywał. Oczywiście, że będzie, jeżeli tylko uzna, że mu się to opłaca. A jak można liczyć na faceta, o którym wiesz, że z łatwością potrafi ściemniać?

4. Agresja

Podczas kolacji w restauracji zwymyślał kelnera, bo wino było nie takie, jak trzeba. Na parkingu zrobił potworną awanturę kobiecie, która drasnęła jego auto przy parkowaniu. Takie sytuacje są bardzo symptomatyczne. Możesz się sama oszukiwać, wmawiając sobie, że on jest taki męski.

Ale to nieprawda. On najwyraźniej ma problem z opanowaniem swojej agresji. Może miał trudne dzieciństwo, ale Ty nie jesteś terapeutką i możesz nie dać sobie rady, gdy pewnego dnia zwróci tę agresję przeciwko Tobie.

ZOBACZ TEŻ: Z kim się NIE umawiać

WH 05/2017

Zobacz również:
REKLAMA