Udany seks: im wolniej, tym lepiej

Szybki numerek? Jasne, jest ok, ale dziś zachęcamy do tego, żebyście zwolnili. Znajdźcie czas na grę wstępną, poznajcie kilka trików na dłuższy stosunek i znajdźcie czas na przytulanie po wszystkim. Oto sposób na udany seks w wersji slow.

seks, para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Gdy jesteś w związku z kimś, kto Cię kręci jak nikt wcześniej, istnieje pokusa, żeby seks uprawiać jak na filmach  to znaczy wszędzie i szybko. Gwałtownie zdzierać ubrania już w przedpokoju i kochać się na dywanie, uprawiać seks w samochodzie zaparkowanym na poboczu etc.

Ale wbrew stereotypom poświęcenie większej ilości czasu na grę miłosną bardzo się opłaca. Gdy rozgrzewasz się dłużej, bardziej się relaksujesz, poziom hormonów seksu skacze wysoko, wzmacnia się Twoja więź z partnerem. To wszystko wpływa na fantastyczny finisz. Zobacz, jak przejść na wolniejszy bieg.

Przed

Już rano zacznij przygotowywać grunt, wysyłając swojemu facetowi seksownego SMS-a albo e-maila (tylko raczej na prywatną skrzynkę). Coś w tym rodzaju: „Nie mogę się doczekać, kiedy zaczniesz mnie dotykać wieczorem”. Zresztą, pisz, co Ci fantazja dyktuje. Twojemu facetowi też dobrze zrobi, jeżeli w pracy pomyśli chwilę o seksie. To znakomicie rozładowuje biurowy stres.

A dlaczego pisanie jest takie fajne? To wyjaśnia znany seksuolog, doktor Amerykańskiej Akademii Seksuologii Klinicznej, Ian Kerner, autor książki „Jej orgazm najpierw” (Wyd. Jacek Santorski & Co). „Sam proces pisania, ubierania w słowa naszych fantazji pobudza wyobraźnię w bardziej finezyjny sposób niż, powiedzmy, obraz czy film. Co więcej, w tekstach na ogół jesteśmy znacznie śmielsze, niż próbując mu to powiedzieć osobiście. To podnieca obie strony”.

Aby osiągnąć stan podniecenia, kobieta musi „wyłączyć” ciało migdałowate. To jest ta część mózgu, która nie pozwala nam się wyluzować i jest odpowiedzialna za nasze humory, niepokoje i wkurzenia. Z neurologicznego punktu widzenia – kontroluje negatywne emocje.

Na mniej więcej godzinę przed pójściem do łóżka zrób sobie gorącą kąpiel. Z jednej strony uspokoi umysł, a z drugiej pobudzi krążenie i wrażliwość zakończeń nerwowych w skórze (polecamy masaż szorstką rękawicą). Użyj kosmetyków o zapachu ogórka (np. Dove, Go Fresh, żel o zapachu ogórka i zielonej herbaty). Wielu naukowców twierdzi, że ta woń działa na kobiety jak afrodyzjak.

W tle puść sobie swoją ulubioną muzykę. Okazuje się, że „najbardziej nas relaksują, obniżają napięcie mięśni i poziom hormonów stresu utwory, które najlepiej znamy” – mówi George Stefano, dyrektor NeuroScience Research Institute State University w Nowym Jorku.

seks, para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

W trakcie

Rozpocznij od zmysłowego dotyku z wyłączeniem okolic genitaliów. „Celem tej pieszczoty jest rozluźnienie się i okazanie sobie czułości” - mówi seksuolog dr Arlene Goldman, autorka książki „Secrets of Sexual Ecstasy” („Tajemnice ekstazy”).

Dr Goldman radzi, aby po zdjęciu ubrań pieścić siebie nawzajem po ok. 10 minut. To znaczy, najpierw Ty leżysz, a on Cię pieści, a potem zmiana (pamiętaj, że genitalia są z zabawy wyłączone). Koncentruj się przede wszystkim na swoich odczuciach. Delikatnie przesuwaj dłońmi albo ustami po jego klatce piersiowej, ramionach, brzuchu, dotykaj jego twarzy, baw się włosami. Gdy nadejdzie jego kolej, poproś go, aby skupił się na Twoich plecach tuż nad pośladkami, wewnętrznej stronie ud i stopach.

Przeciętne bzykanko trwa od 3 do 7 minut. I kobiety , i mężczyźni woleliby, żeby trwało średnio 13 minut.

Gra wstępna to istotna część wolnego seksu – wiadomo. Niestety, im dłuższy związek, tym gra wstępna staje się krótsza i bardziej mechaniczna. Przedłuż ją, zatrzymując się w trakcie, aby opowiedzieć mu swoją fantazję czy wyznać, co czujesz w tym momencie i co chciałabyś, żeby Ci zrobił.

Gotowa na zaproszenie partnera do środka? Wybierz pozycję, która umożliwia wam patrzenie sobie w oczy, na przykład misjonarza (sprawdź też 5 sposobów na pozycję misjonarską) albo jeźdźca. Taki układ jest bardziej „miłosny”, intymny, a pobudzenie narasta wolniej, ale osiąga wyższy poziom. Zacznij od łagodnych, kolistych ruchów miednicą, staraj się nie poruszać zbyt szybko, żeby przedłużyć drogę do szczytowania.

seks, para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Po seksie

Czas po seksie jest tak samo istotny, jak gra wstępna. Potraktuj to jak deser po doskonałym obiedzie. Niech on od razu z Ciebie nie wychodzi. Poleżcie sobie nieruchomo, przytuleni, wsłuchując się w bicie swoich serc. Takie chwile budują mocniejszą więź między wami (zobacz też, dlaczego przytulanie to niezbędny element seksu)

Pogadajcie o tym, co się wydarzyło. Rozmowa pomaga przedłużyć stan euforii i błogostanu. Poza tym to najlepszy moment, żeby szczerze powiedzieć sobie, co lubicie, jak się czujecie, jaka pieszczota sprawiła wam największą przyjemność. Zresztą sama wiesz, że wtedy najfajniej się gada takie miłe głupoty.

Masz ochotę na powtórkę? Zacznij sama się pieścić. Pokaż mu, że jesteś gotowa na więcej. Jeżeli Twój partner wygląda na odrobinę sennego, miej pod ręką coś zimnego do picia i poczęstuj go – to go orzeźwi. A jak nie? No cóż, nic na siłę.

Rano

Nie wyskakuj z łóżka jak oparzona. Nastaw alarm na 10 minut wcześniej. Poranne przytulanie (szybkie bzykanko jest OK) to najlepszy sposób na zakończenie poprzedniej nocy i na rozpoczęcie dnia w dobrym nastroju.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się, co robić, aby partner zbyt szybko nie skończył.

seks, para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Stop dla niego

Postaraj się, aby partner zbyt szybko nie skończył.

1. Kup mu prezerwatywy zawierające przedłużającą stosunek benzokainę (Durex Performax).

2. Jeden lub dwa kieliszki wina (wypite przez niego) mogą spowolnić przekazywanie sygnałów nerwowych i przedłużyć zabawę, ale niech nie przesadza, bo całość może się skończyć klapą.

3. Przed samym finałem poproś go, aby wyszedł z Ciebie i wtedy lekko pociągnij go za jądra (po pierwsze – naprawdę lekko, a po drugie – ostrzeż go).

4. Preparat Man Delay Gel w spreju (30 ml, ok. 70 zł) pomaga wydłużyć czas trwania stosunku przez lekkie znieczulenie zakończeń nerwowych. Stosuj na 30 minut przed stosunkiem (od 2 do 5 psiknięć).

WH 07-08/2014

Zobacz również:
REKLAMA