Udany seks: 3 korzyści dla niego

Im częściej to robimy, tym wyższa jest nasza pewność siebie i samoocena. Wzrasta także nasze IQ i poprawia się cera. Ale okazuje się, że uprawianie seksu pozytywnie wpływa również na zdrowie naszych partnerów. Rzuć okiem na trzy podstawowe korzyści.

para w łóżku fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com
fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com

1. Zdrowe serce

Badania przeprowadzone przez New England Research Institute w Massachusetts, trwające 16 lat i obejmujące ponad 1100 mężczyzn, dowiodły, że mężczyźni, którzy uprawiają seks średnio dwa razy w tygodniu, są o 45% mniej narażeni na choroby serca.

2. Zdrowa prostata

Częsta ejakulacja zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty o 33% – wynika z ośmioletnich badań przeprowadzonych na grupie 30 000 mężczyzn przez American Medical Association.

3. Mniej stresu

Bezsenność spowodowana stresem to poważny problem u mężczyzn (skutkuje większą liczbą wypadków, nadciśnieniem itp.). Dobry seks wyzwala w mózgu cały koktajl neuroprzekaźników, takich jak serotonina, oksytocyna, prolaktyna itp. Wszystkie działają na męski mózg jak pigułka nasenna.

Chciałabyś sprawić, żeby on długo nie zapomniał tej nocy? Zastanawiasz się, o czym marzą w łóżku mężczyźni? Wydaje Ci się, że o kobietach do złudzenia przypominających aktorki porno? Okazuje się, że ich marzenia są bardziej przyziemne. O sekretach udanego seksu opowiedział nam redaktor Men’s Health.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, przeczytaj także nasz artykuł o stosunku mężczyzn do spraw łóżkowych.

WH 05/2015

REKLAMA