Te teksty zirytują większość facetów

Redaktorzy MH mówią o kontakcie z obcą cywilizacją.

Getty Images

„Naprawdę jest pan szambonurkiem? To cudowne, musi mi pan wszystko opowiedzieć!”

Piotr Pflegel, redaktor działu Zdrowie MH:

Tu mamy do czynienia z kokieterią w stężeniu absolutnym, ze sterylnym stanem klinicznym Permanentnego Flirtu, który oczywiście nieco przerysowuje, ale jednak dotyka istoty rzeczy. Mianowicie takiej, że spotyka się czasem dziewczyny, dla których zdobywanie zainteresowania – nawet chwilowego – każdego bez wyjątku mężczyzny jest czynnością tak naturalną, jak oddychanie. I podobnie jak oddychanie odbywa się najczęściej bez udziału świadomości, bo na zwróconą uwagę, żeby nie mizdrzyła się do każdej pary spodni, robi wielkie, zdziwione oczy. I ja tym oczom wierzę, ale idę o zakład, że spora część ich facetów jest wkurzona.

Moja rada

Być może wpadamy w typowo męską pułapkę i nadinterpretujemy ich zachowania jako bardziej seksualne niż są w rzeczywistości. Faktycznie, mamy skłonność do przeceniania kobiecego zainteresowania i, jako organizmy proste, wiążemy je z seksem. Badania psychologów potwierdzają jednak, że erotyczne zamiary wcale nie są wysoko na liście oczekiwań wiecznych flirciarek – to raczej poszukiwanie akceptacji i utwierdzanie się w przekonaniu, że jest się osobą atrakcyjną i wzbudzającą zainteresowanie innych. Osobną sprawą jest, dlaczego opinia przypadkowego faceta, z którym nic nas nie łączy i który zaraz zniknie z horyzontu, ma podnosić nasze ego, ale to już pytanie do filozofów. I kobiet.

SPRAWDŹ: Okiem faceta - gotowanie i sprzątanie

 „Ojejku, nie dam rady tego zrobić bez ciebie. Ty wszystko umiesz”

Marek Dudziński, redaktor działu Fitness MH:

„Jakaś jeśtem psi tobie taka mala” – pisał kiedyś Marian Hemar w piosence, która się w ogóle nie postarzała. Nie postarzał się też archetypiczny typ małej, bezbronnej kobietki, która bez opieki i silnych męskich ramion nie przetrwa jednego dnia dłużej. Miło słyszeć, bo akurat jestem posiadaczem takowych, ale rodzą się nieuniknione podejrzenia, że to przemyślana strategia na przetrwanie i ułatwienie sobie życia. Jak bowiem współczesna, samodzielna dziewczyna, która radzi sobie z różnymi przeciwnościami i ma zdanie na każdy temat, może nagle zacząć zachowywać się jak opóźniona w rozwoju owca? Bez pamięci, bez dotychczasowych umiejętności, bez orientacji w terenie, bez koordynacji oko – ręka, bez siły i bez sensu. Trochę dziwne.

Moja rada

Większość facetów ma wdrukowaną w genach opiekę nad kobietami i czasem z wielką radością to robi – ku zadowoleniu obu stron. Jednak „czasem” nie oznacza „zawsze”, bo, po pierwsze, bycie silnym i męskim nie polega na załatwianiu za kobietę wszystkich codziennych spraw, a po drugie, jeżeli stawia się przed mężczyzną całkiem dorosłe obowiązki, to wypada też być dorosłą, a nie małą dziewczynką robiącą dzióbek na słitfociach.

ZOBACZ TEŻ: Twierdza szyfrów - jak gadać z facetami, by uniknąć nieporozumień [męski punkt widzenia]

„Już jesteś na miejscu? Wychodzę z domu i będę za 5 minut. Buzi”

Piotr Makowski, redaktor naczelny MH:

Oczywiście, że jestem na miejscu. Gdzie niby mam być, skoro umówiliśmy się na 19, a jest 19.20? Co więcej, wiem, gdzie jest ten dom, i wiem też, że za chińskiego boga nie da się tam znaleźć w 5minut. 15 to minimum, a i to bez korków. No, bez dwóch zdań, kosmitki. Najlepsze jest to, jak się zdaje, że nie ma w tym perfidii (chyba że trafimy pechowo na wyrachowaną lub celebrytkę) – cała reszta szczerze wierzy, że da radę przejechać przez zatłoczone miasto w 5 minut. Albo raczej chciałyby wierzyć, i to wyznanie wiary jest nam przedstawiane prosto z matni czasoprzestrzeni.

Moja rada

Oczywiście faceci też bywają dotknięci tą, bolesną dla innych, chorobą spóźniania się, ale powiedzmy szczerze, wszyscy tacy – bez względu na płeć – powinni być włóczeni końmi dla dobrego przykładu. A rady nie mam żadnej, bo co tu można radzić. Można tylko życzyć – spokoju i anielskiej cierpliwości.

ZOBACZ TEŻ: Anioły i demony, czyli co myślą o nas faceci

Zobacz również:
REKLAMA