Szkoła uwodzenia: jak poderwać faceta?

Podobno seksapil to nasza kobieca broń, tylko czym on tak właściwie jest? Dowiedz się, co sądzą na ten temat naukowcy. Zobacz, jak uwieść mężczyznę dzięki magnetyzmowi i ruszaj na podryw!

para seks fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

To nie ma wiele wspólnego z wyglądem ani wiekiem. Niektóre kobiety po prostu mają w sobie magnetyzm, dzięki któremu owijają sobie każdego faceta wokół palca, jeśli chcą. Tak na przykład Susan Sarandon w 68. roku życia ma faceta o 31 lat młodszego i to wcale nie dlatego, że ten leci na jej majątek, bo ma własny.

Podobno Barbra Streisand, jak pisze Christopher Anderson w książce „Barbra: The Way She Is”, również działała na facetów jak dynamit, mimo że, umówmy się, nie była pięknością, a już na pewno nie miała przyjemnej osobowości. A mimo to zaliczyła największe ciacha Hollywood, nawet te młodsze od niej o dziesięciolecia.

Chciałoby się posiąść ich sekret, prawda? Tym razem śledzimy odkrycia specjalistów z różnych dziedzin, aby dowiedzieć się, jak świadomie wywierać wrażenie na facetach.

Dotyk

Delikatny dotyk może nadać waszej znajomości właściwy kierunek, ale pod warunkiem, że zrobisz to w odpowiednim momencie. „Przestrzeń intymna to obszar wielkości mniej więcej 45-50 cm wokół ciała. Jest zarezerwowana dla rodziny, kochanków i bliskich przyjaciół. Przekroczenie jej przez obcych bez przyzwolenia wywołuje zupełnie odruchowo dyskomfort, złość i reakcję wycofania” – mówi antropolog Kate Fox z Oxford’s Social Issues Research Centre. Jeżeli rozmawiacie ze sobą po raz pierwszy, stań tak, aby móc go dotknąć wyciągniętą ręką. Okazuje się, że dotknięcie przedramienia podświadomie wzbudza w nas sympatię do dotykającego.

Przeprowadzono nawet badania, z których wynika, że przekłada się to nawet na pieniądze – dotknięcie klienta przez kelnerkę skutkuje natychmiastowym wzrostem napiwków. Kluczem do sukcesu jest dotyk lekki. Szwedzcy neurofizjolodzy z Sahlgrenska University odkryli drugą, skomplikowaną sieć nerwową pod skórą, nazwaną włóknami CT, które mają inną strukturę niż główne receptory dotyku i są stymulowane przez delikatne bodźce. W badaniach za pomocą rezonansu magnetycznego wykazano, że delikatne dotknięcia powodowały wzrost aktywności części mózgu powiązanej z emocjami. „Stymulacja CT prawdopodobnie uruchamia wydzielanie hormonów przyjemności, takich jak oksytocyna” – mówi autor badań Hakan Olausson.

Zapach

Faceci nie reagują na zapachy tak mocno jak kobiety, co nie oznacza, że zapach w ogóle na nich nie działa. Działa, tylko sobie tego nie uświadamiają. Odpowiedni zapach może szybko wzbudzić pożądany stan emocjonalny, łącznie z pobudzeniem seksualnym.

Naukowcy z One-Pool.com przepytali 4000 mężczyzn o ich ulubione zapachy i oto wyniki: woń świeżo pieczonego chleba, skoszonej trawy, czystej pościeli, zapach frytek, pieczeni, kawy i placka jabłkowego. Mężczyźni lubią też zapach benzyny i smażonego boczku. Weźcie to pod uwagę, wybierając miejsca, gdzie zamierzacie się z nim umówić.

A co z perfumami? Tu jest sprawa trudniejsza, ale generalnie faceci najlepiej reagują na zapachy lekkie świeże, kwiatowe. A jakie są Twoje ulubione nuty zapachowe? Wybór zależy od Twojej osobowości. Wykonaj nasz test i dowiedz się, które perfumy pasują do Ciebie najlepiej.

Pierwszy rzut oka

Do znudzenia nam się tłucze do głowy, że faceci są wzrokowcami. Ale to z kolei sprawia, że kobiety błędnie sądzą, że muszą wyglądać idealnie i dysponować idealną figurą. Tymczasem najważniejsze są proporcje, czyli talia mierząca mniej więcej 70% obwodu bioder.

Sukienka z zaznaczoną talią zawsze robi wrażenie. Istotna też jest długość nóg. Polscy naukowcy z wrocławskiego Instytutu Antropologii PAN – prof. Bogusław Pawłowski i mgr Piotr Sorokowski – dokładnie to przebadali. Okazało się, że największe wrażenie na mężczyznach robią kobiety, których nogi są o 5% dłuższe niż przeciętne. Uspokajamy – wystarczy 5% – wcale nie musimy mieć niebotycznie długich nóg Anji Rubik. A te brakujące kilka centymetrów z powodzeniem załatwiają nam szpilki.

Noszenie szpilek ma jeszcze inne korzyści. Łydki wydają się smuklejsze, a nasz chód staje się lekko kołyszący, co jest seksowne. Poza tym, jak donoszą naukowcy, wysokie obcasy wzmacniają mięśnie łonowo guziczne, które odpowiadają za odczuwanie satysfakcji seksualnej. Ortopedzi co prawda coś marudzą o złym wpływie szpilek na kręgosłup, ale o to się będziemy martwić później.

para seks fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Niech się wykaże

To jest trudne do łyknięcia przez nowoczesne samodzielne kobiety, ale prośba o pomoc działa jak magia. Pytanie o opinię: „Chcę kupić auto za 20 tys., co byś mi poradził?” sprawia, że 20 facetów z Twojej firmy wkręca się w doradzanie i chętnie z Tobą pojedzie sprawdzić auto z ogłoszenia.

Podobnie działają prośby o wykonanie jakiejś roboty, w której mogą wykazać się siłą fizyczną (wymiana butli w dystrybutorze wody). Mężczyźni po prostu uwielbiają czuć się kompetentni i pomocni. I lubią kobiety, przy których mogą się wykazać. Daj im szansę i nie bądź Zosia Samosia.

Kolor pewności

Czerwone usta, czerwone pazury, czerwona sukienka działają i już. Czerwony rządzi! To kolor rewolucji oraz seksu. Czerwony kojarzy się też z pewnością siebie. A pewność siebie przyciąga. To dlatego, że ludzie sami są niezbyt pewni swoich wyborów i widząc kogoś pewnego siebie, myślą sobie: „Skoro jest taki/taka hop do przodu, to pewnie otrzymał/a od świata wystarczająco dużo potwierdzeń, że jest świetny/a”.

To jest tak zwany społeczny dowód słuszności – podoba nam się to, co innym się podoba. I to jest też cecha, która jest niezależna od obiektywnej urody. Kobieta, która lubi siebie, emanuje seksapilem.

Czeka Cię randka w ciemno? A może szukasz miłości w internecie? Dowiedz się, jak sprawić, by pierwsza randka nie okazała się ostatnią. Poznaj 12 patentów na udaną randkę.

Jaki jest Twój typ faceta?

Zobacz, co się kryje za Twoimi wyborami

1. Zły chłopak

Skąd się bierze ponadczasowy urok podejrzanych typów spod ciemnej gwiazdy, którzy po namiętnej nocy znikają z Twoim portfelem? Wspomniany już prof. Pawłowski, antropolog tłumaczy, że cechy psychopatyczne kojarzą się kobietom z męskością. Dodajmy – niektórym kobietom.

2. Facet zaobrączkowany

Pociągają Cię żonaci mężczyźni? Nie jesteś jedyna. Z badań wynika, że nie chodzi tu o zwykłe kłusownictwo seksualne. Obrączka na męskim palcu stanowi jakby potwierdzenie jego wartości. Dla jakiejś kobiety ten facet okazał się wystarczająco atrakcyjny, aby się za niego wydać.

3. Facet z zarostem

Kobiety lubią facetów z trzydniowym zarostem. Bardziej niż tych brodatych (drwaloseksualnych) i tych gładko ogolonych. Lekki zarost świadczy o dojrzałości, ale nie kojarzy się z agresywnością, tak jak gęsta broda i wąsy.

4. Facet z poczuciem humoru

Jeżeli facetowi uda się nas rozśmieszyć, to połowę uwodzenia ma już załatwione. Kobiety utożsamiają poczucie humoru z inteligencją i rzeczywiście istnieje taki związek, natomiast nie ma żadnego związku pomiędzy dowcipem a łagodnym charakterem.

WH 01/2015

Zobacz również:
REKLAMA