Szczęśliwy związek: porady WH

Przed Tobą porady, które pomogą Ci stworzyć szczęśliwy związek. Skąd je wytrzasnęłyśmy? Od naukowców. Ci z kolei przepytali setki długotrwałych par o ich sekret na wspólne życie. Wyniki poniżej.

związek, para fot. shutterstock.com
Jak mieć udany związek? Zastosuj porady naukowców.

Uważaj z imprezami

Wszystkie badania potwierdzają starą prawdę: związki źle znoszą duże ilości alkoholu. Młodzi ludzie, którzy dużo piją (tzn. cztery lub więcej drinków naraz w przypadku kobiet, a w przypadku facetów pięć lub więcej), są mniej skorzy do poważnych zobowiązań i częściej rozstają się z partnerami.

Imprezowicze częściej też miewają trudne, toksyczne związki (Sprawdź 5 oznak toksycznego związku), w których nierzadko występuje przemoc. Chcesz mieć dobrą, stabilną relację? Musisz umieć jasno i trzeźwo ocenić swojego faceta. Czyli lepiej unikać substancji, które zakłócają osąd.

Nie trzymaj focha

To nie znaczy, że macie się nie kłócić. Kłótnie, zwłaszcza na początku związku, są potrzebne, aby ustalić swoje granice oraz wspólne zasady. Od waszego temperamentu zależy, w jakiej temperaturze one przebiegają. Jednak istnieje wyraźna różnica między kłótniami kiepskich i dobrych par.

Te pierwsze kłócą się do upadłego metodą spalonej ziemi, a celem jest „moje na wierzchu”. Te drugie koncentrują się na konkretnym problemie, który chcą rozwiązać, i pamiętają, żeby nie ranić drugiej osoby, bo pewnych wypowiedzianych słów nie da się już „odpowiedzieć”. Jeśli zależy Ci na długotrwałym związku, dowiedz się, jak się kłócić.

Odklej się od smartfona

Uzależnienie od nowoczesnych form komunikacji to jest oczywiście choroba całego pokolenia, ale z wielu badań wynika, że im bardziej jesteśmy wkręceni w rzeczywistość wirtualną, tym mniej stabilne są nasze związki w realu.

No, niestety – budowanie relacji z żywym człowiekiem jest znacznie trudniejsze niż lajkowanie. Bywa frustrujące, wymaga czasu, zaangażowania, czasem trzeba poświęcić coś z siebie dla dobra związku, ale to się naprawdę cholernie opłaca.

Jeśli zależy Ci na długotrwałym związku, poznaj jeszcze kilka innych sekretów szczęśliwych par.

WH 06/2016

Zobacz również:
REKLAMA