Sposoby na udany związek i mniej kłótni [ciekawostki o seksie]

Czy warto wciąż pracować nad związkiem? Dlaczego warto wypić z mężem wino i czego boją się biseksualni faceci? Na te i inne pytania odpowiedzi znaleźli nasi niezawodni redaktorzy.

czy warto naprawiać związek fot. Getty Images

Stawka większa niż szycie

Koniec ze zszywaniem tego związku na siłę! Jeśli już od dłuższego czasu wam się nie układa, czas podjąć stanowczą decyzję o rozstaniu. Możesz liczyć nie tylko na wsparcie najbliższych, ale i naukowców. Badacze z Drexel University odkryli bowiem, że kobiety przeżywają na początku większy stres spowodowany rozpadem związku, ale zdecydowanie szybciej dochodzą do siebie niż ich partnerzy. Rada WH: Gdy będzie Ci smutno, nie dzwoń do byłego. Obejrzyj romantyczny film, np. „PS. Kocham Cię” albo „Mój przyjaciel Hachiko”.

Poznaj przy okazji 5 oznak toksycznego związku i sprawdź, czy rzeczywiście nie powinnaś jak najszybciej zakończyć tej relacji.

randka ProStockStudio/shutterstock.com
fot. ProStockStudio 2015/shutterstock.com

Alkohol a udany związek

On pije wódkę i przed północą ma już miękkie nogi, a Ty sączysz herbatę z koleżankami i potem odwozisz go do domu... Jeśli znasz skądś ten scenariusz, z pewnością zainteresują Cię badania przeprowadzone na University of Michigan. Małżeństwa, które piją razem, są bardziej zadowolone ze swoich związków. Nie tykasz alkoholu? Nie ma problemu, ale Twój mężczyzna również powinien być abstynentem.

para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Czas leczy rany

Partner znów zostawił skarpetki na podłodze? W „Social Psychological and Personality Science” opisano nieco głupie, ale podobno skuteczne rozwiązanie – pomyśl, jakie to będzie miało znaczenie po upływie roku. Taka perspektywa sprawi, że staniesz się mniej skłonna do złości i szybciej wybaczysz swojemu mężczyźnie.

mężczyzna, facet fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Czego boją się biseksualni faceci?

63% biseksualnych facetów nie przyznaje się do swojej orientacji, bojąc się, że może to zniszczyć ich relacje. Tak wynika  z badań przeprowadzonych na Columbia University.

Z Twoim facetem coś jest nie tak? Być może cierpi na zaburzenia osobowości, które są dziś powszechniejsze, niż Ci się wydaje. Poza tym najtrudniej zdiagnozować je właśnie u partnera. Sprawdź, czym jest narcyzm, osobowość unikająca albo zależna i uratuj Wasze relacje.

WH 01/2017

Zobacz również:
REKLAMA