Singielka czy kobieta samotna? [zalety życia w pojedynkę]

No pewnie, że singielka. Bo bycie bez pary ma swoje zalety. Określenie kobieta samotna brzmi strasznie smutno. Nie bądź samotną wyspą – bądź imprezową Ibizą. Zobacz, jak cieszyć się życiem bez faceta u boku.

singielka zaleta bycia samotną fot. GettyImages
fot. GettyImages

Badania naukowe oraz własne obserwacje potwierdzają - singielki prowadzą o wiele bardziej ożywione życie towarzyskie niż ich koleżanki żyjące w przykładnych związkach. Mają więcej przyjaciół i spotykają się z nimi częściej. Ale nie mówimy tylko o imprezowaniu, singielki również więcej czasu spędzają ze swoją rodziną.

Singielki być może i tęsknią za związkiem, ale kiedy już mają tego ukochanego, to po roku szalonej namiętności odkrywają, że ostatni raz widziały się ze swoją paczką ukochanych przyjaciół jakieś osiem miesięcy temu.

I że jakoś nikt od wieków już nie wbija do nich na kwadrat o pierwszej w nocy z butelką wina, bo nowy chłopak patrzył na to krzywo (zazdrośnik, w końcu kogo znasz dłużej? i kto ma większe prawo do Ciebie?). A najlepsza przyjaciółka? No, czekaj - ostatni raz miałaś z nią kontakt, jak zalajkowałaś jej post. W zeszłym miesiącu.

Dlatego właśnie, jeżeli niedawno zerwałaś z chłopakiem nie trać czasu na smętne snucie się po domu w starym dresie, tylko do roboty. Korzystaj z właśnie odzyskanej wolności, bo zaraz pojawi się jakiś nowy kochaś i Cię zaanektuje dla siebie.

Urządź imprezę, ale taką z wykopem, żeby sąsiedzi popamiętali. Rób nocne rajdy po klubach z przyjaciółkami. Podrywaj facetów, masz przecież wolną chatę (później już będą z tym kłopoty, wiem co mówię).

Przy okazji zakupów w galerii idź do kina na losowo wybrany film, rozsiądź się wygodnie z pudełkiem popcornu i śmiej się głośno w nieodpowiednich momentach.

Jak będziesz znów miała faceta, to wybór filmu będzie poprzedzony negocjacjami. Chodź sobie sama na lody, albo na kawę i poobserwuj ludzi. I w ogóle ciesz się życiem.

Więcej o byciu singielką przeczytasz w październikowym numerze Women's Health w artykule: "Czasem fajnie być singielką", s.61

Joanna Jędrzejczyk okładka Women's Health 10_2017

REKLAMA