Równoczesny orgazm - jak do tego dojść?

Czy mogę mieć orgazm w tym samym czasie, co mój facet? - zapytała nasza Czytelniczka. Jeżeli też się zastanawiasz, zobacz, jak brzmiała odpowiedź naszej ekspertki.

równoczesny orgazm fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Chciałabym mieć orgazm w tym samym czasie, co mój facet. Czy to możliwe?

Na pytanie zadane przez naszą Czytelniczkę odpowiada ekspert WH - psycholog Violetta Nowacka.

Zgranie orgazmów to majstersztyk nawet dla par z długim stażem. Potrzebne jest do tego spore doświadczenie i dialog słowny oraz mowa ciała. „Jeśli powodem takiego wyzwania są ambicje lub wyobrażenie, że to świadczy o udanym seksie, lepiej od razu je porzucić. Jeśli natomiast mobilizuje Cię myśl o pielęgnowaniu związku dobrej jakości, oczywiście warto popraktykować” – przekonuje psycholog Violetta Nowacka.

Dodaje, że ważne jest, aby każde z Was dobrze znało reakcje swojego ciała i potrafiło samo doprowadzić się do szczytowania. Obserwując się podczas masturbacji, nauczycie się swoich seksualnych reakcji zwiastujących orgazm oraz właściwych pieszczot. Wzajemna masturbacja czy pieszczoty oralne to pierwszy krok do przeżycia synchronicznego orgazmu.

Jednak podczas stosunku wspólny orgazm często zależy od mężczyzny. „On teoretycznie może nauczyć się sterować wytryskiem – przyspieszać, zwalniać, przerywać penetrację.

Nie możesz jednak zapominać, że kobiety do przeżycia orgazmu pochwowego zwykle potrzebują dodatkowej stymulacji łechtaczki. Oznacza to, że partner musi pieścić Cię dodatkowo palcami podczas penetracji. Możesz to robić także sama, gdy on jest w Tobie” - podpowiada Nowacka.

Żeby łatwiej dochodzić na szczyt, trzeba trochę popracować. Oto kilka skutecznych metod, dzięki którym powinno być nieco łatwiej:

WH 09/2017

Zobacz również:
REKLAMA