Równoczesny orgazm, czyli jak dojść do parytetu w rozkoszy

On jest trochę za szybki, a Tobie potrzeba więcej czasu? Zobacz, jak wyrównać Wasze rytmy i zakończyć tę upojną noc wspólnym orgazmem. Zapraszamy na korki z synchronizacji.

równoczesny orgazm udany seks Getty Images
Dlaczego natura nie sprawiła, że wspólny orgazm udaje się każdej fajnej parze?

Kiedy oglądamy reklamy środków na poprawienie sprawności seksualnej, od razu widzimy, na czym z grubsza polega różnica między facetami a kobietami w seksie.

Najkrócej mówiąc, preparaty dla facetów pomagają im przedłużyć czas trwania stosunku, a preparaty dla kobiet mają za zadanie przyspieszyć ten proces. W większości przypadków te reklamy, które wpadają Ci do skrzynki mejlowej, to zwykła ściema, ale sam fakt, że jest ich aż tyle na rynku, oznacza, że problem jest.

Chociaż stoimy na stanowisku, że wspólne szczytowanie nie jest warunkiem koniecznym dla czerpania frajdy z seksu, to dla wielu kobiet ma to szczególnie duże znaczenie. Wspólny orgazm jest przecież fantastycznym doznaniem. Prawie mistycznym. Czemu właściwie matka natura nie sprawiła, że zdarza się on każdej fajnej, kochającej się parze?

Naturalny timing

Jak czytamy w „Journal of Sexual Medicine”, przeciętnemu facetowi dojście do orgazmu zajmuje od czterech do dziesięciu minut. Ci, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem (a to znacznie powszechniejszy problem, niż sądzisz), mają problem, żeby wytrzymać dłużej niż trzy minuty.

Dla porównania: przeciętnej kobiecie dojście do szczytowania zajmuje 13 minut (jeżeli w ogóle do tego dojdzie). To jest spora różnica i dlatego na świecie jest tyle sfrustrowanych par. Wielu mężczyzn uważa, że najlepszym rozwiązaniem problemu z przedwczesnym wytryskiem jest udawanie, że nie ma problemu.

A z drugiej strony wiele kobiet nie zaczyna rozmowy z partnerem na ten temat w obawie, że go zrani. Ale sama rozmowa nie rozwiąże problemu. Warto popracować nad synchronizacją waszych rytmów, bo to naprawdę nie jest takie trudne.

 

równoczesny orgazm udany seks Getty Images
Przejmij kontrolę w łóżku. Sama narzuć ulubione tempo i rytm.

Mars vs Wenus

Jeżeli wyobrazimy sobie stosunek seksualny jako wyścig do mety z napisem „orgazm”, to trzeba uczciwie przyznać, że na zawodniczki czyha więcej pułapek na trasie. To dlatego, że proces kobiecego podniecenia jest bardziej złożony.

Twojemu partnerowi, bez urazy, wystarczy wizualny bodziec, aby był gotowy na małe bzykanko. Ale kobieta rozgrzewa się wolniej, potrzebuje psychicznej stymulacji, odpowiedniego nastroju, „mentalnego rozgrzania”, aby być gotowa na dotyk, przytulanie, fizyczne pieszczoty i seks.

Niedawne badania (po co badać? Wystarczy zapytać jakiejś kobiety) opublikowane w magazynie „Journal of Sexual Medicine” dowodzą, że dla kobiet na całym świecie najistotniejsze w seksie są trzy czynniki: miłość, intymność i poczucie, że są pożądane (dla porównania: mężczyźni wyróżnili takie czynniki, jak satysfakcja partnerki, przyjemność i orgazm).

Dopiero po spełnieniu tych warunków w ruch idzie cała skomplikowana maszyneria ciała, dzięki której do miednicy napływa krew, a odpowiednie miejsca zostają nawilżone.

Jeśli nasze sposoby zawiodą, sprawdź też 3 sposoby na przedwczesny wytrysk.

Zaczynamy

Specjaliści mówią, że wspólny orgazm to kwestia treningu i świadomości, jak działa wasz organizm. Oto rady, które warto wziąć pod uwagę.

Przed seksem

plusTAK Baw się sama ze sobą. Masturbacja pomaga lepiej poznać swoje reakcje, znaleźć swoją ulubioną częstotliwość. Udowodniono, że kobiety, które często się masturbują, są bardziej zadowolone ze swojego życia seksualnego. Dlatego podpowiadamy, jak wziąć sprawy w swoje ręce i zaliczyć naprawdę udaną sesję solo.

minusNIE siedź. Zanim pójdziecie do łóżka, idźcie pobiegać. Im więcej aktywności fizycznej, tym lepszy seks. To dowiedzione naukowo.

plusTAK Przygotuj na kolację owoce morza albo stek. To potrawy bogate w cynk, który pobudza produkcję testosteronu. Tak, to ten męski hormon produkowany też przez nasze organizmy, który wzmaga libido u kobiet i poprawia ukrwienie genitaliów. Sprawdź listę pozostałych produktów poprawiających libido.

minusNIE pijcie więcej niż dwie lampki wina. Jedna pomoże wam się wprowadzić w nastrój, ale większa ilość może wydłużyć czas dochodzenia albo uniemożliwić Ci osiągnięcie orgazmu.

plusTAK Flirtuj z nim. Uwodź, prowadź gry. Największy afrodyzjak to ten błysk pożądania w jego oczach.

 

seks, orgazm fot. shutterstock.com
Bądź egoistką w seksie i zadbaj o własną przyjemność.

Podczas seksu

plusTAK Bądź egoistką. Niech Twój facet pracuje nad osiągnięciem mistrzostwa w seksie oralnym. W końcu możesz mieć najpierw orgazm sama, a potem razem z partnerem. Podrzuć mu "niechcący" artykuł od chłopaków z MH, w którym piszą, jak powinien wyglądać seks oralny.

minusNIE rezygnuj z prezerwatywy. Ona sprawia, że penis staje się odrobinę mniej wrażliwy, dzięki czemu partner wytrzyma dłużej.

plusTAK Pamiętaj o lubrykancie. Im mniej tarcia, tym wolniej dojdzie Twój partner, a u Ciebie przeciwnie: nawiżacz wspomaga stymulację.

minusNIE patrz na zegar.

plusTAK Przejmij kontrolę. Niech partner położy się na wznak i zsunie nogi razem, a Ty siądź na nim okrakiem. Wykonuj miednicą okrężne ruchy, tak by łechtaczka ocierała się o jego kość łonową

minusNIE Stałe, głębokie pchnięcia sprawią, że on szybciej skończy. Zamiast tego mieszajcie wolne i głębokie z szybkimi i płytkimi. Niech on wchodzi w Ciebie powoli, a wychodzi szybko.

plusTAK Zmieniajcie pozycję. Im więcej czasu spędzacie w jednej pozycji, tym mniejszą Twój partner ma kontrolę nad ejakulacją. 30 pchnięć w jednej pozycji mu wystarczy. A nowe pozycje odkryjesz, przeglądając nasz Leksykon pozycji seksualnych.

WH 12/2016

 

REKLAMA