Recepta na udany związek i inne ciekawostki o seksie

Co decyduje o tym, że stworzycie udany związek na lata? Jakie są kobiece sposoby na przyciągnięcie faceta? Z jakim typem mężczyzny będziesz miała częstszy i mocniejszy orgazm? Oto garść ciekawostek dotyczących seksu i związków.

para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Związek na lata

To, jak często się kochacie, nie odzwierciedla w pełni tego, jak silna jest wasza miłość. Zgodnie z badaniami opublikowanymi w „Social Psychological and Personality Science” ważne jest m.in.: czy myślisz pozytywnie o partnerze, czy robicie razem nowe rzeczy oraz czy okazujecie sobie czułość. Wniosek? Nie ma co przesadnie koncentrować się na numerach i numerkach.

Chcesz wiedzieć, gdzie Twój partner akurat się znajduje? To jeden ze wskaźników, sugerujących, jak bardzo go kochasz.

Zobacz także, jak wygląda udany związek okiem mężczyzny.

kobieta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Postaw lustro

29% z nas marzyło kiedyś o byciu obserwowaną podczas seksu. Na początku warto zacząć od lustra ustawionego naprzeciwko łóżka. Chcesz więcej? Zaproponuj partnerowi seks przy oknie. Jeśli dobrze to zrobicie, nikt nawet nie zorientuje się, co właśnie wyprawiacie.

fot. Phase4Studios 2014/shutterstock.com fot. Phase4Studios 2014/shutterstock.com
fot. Phase4Studios 2014/shutterstock.com

Najlepszy przyjaciel kobiety

Psycholog ewolucyjny Geoff rey Miller postanowił zbadać, jak mężczyźni i kobiety zachowują się, aby przyciągnąć partnera. Okazuje się, że oni nagle wydają większe sumy (np. na kolacje i biżuterię), a my zaczynamy działać społecznie oraz demonstrujemy swoje poświęcenie. Pamiętaj o tym, gdy jakiś Romeo będzie chciał Cię uwieść.

facet, mężczyzna Matusciac Alexandru/shutterstock.com
fot. Matusciac Alexandru 2015/shutterstock.com

Który lepiej? 

Zastanawiało Cię kiedyś, czy charakter faceta może wpływać na to, jakie i ile orgazmów będziesz miała? Okazuje się, że tak. Istnieje pewien typ mężczyzn, który może Ci zagwarantować więcej przyjemności. Zgadnij, o kogo może chodzić:

A. bufon

B. śmieszek

C. nerd

D. artysta

Wygrywa: śmieszek. Jak wynika z badań opublikowanych w „Evolutionary Psychology”, kobiety, które kochają się z mężczyznami obdarzonymi poczuciem humoru, mają częstsze i mocniejsze orgazmy. Zdaniem naukowców dowcip to oznaka inteligencji, a ta przecież bardzo przydaje się w łóżku.

WH 09/2015

REKLAMA