Przebieranki, sprośne sms-y i męska antykoncepcja [ciekawostki seksualne]

O czym fantazjujemy najczęściej? Jaka jest średnia liczba partnerów seksualnych? Czy faceci są skłonni stosować męską antykoncepcję? Przed Tobą garść najnowszych ciekawostek o seksie.

erotyczne odgrywanie ról Getty Images

Seks z fantazją

Jak sądzisz, o czym marzy większość z nas?

  • Miłość dwójki nieznanych sobie ludzi.
  • Doktor spotyka stałą pacjentkę.
  • Szef ruga niepokorną pracownicę.
  • Striptizerka czaruje swojego klienta.

Jak wynika z najnowszych badań, kobiety i mężczyźni najczęściej fantazjują o seksie z kimś nieznajomym. „To pokazuje ludzkie dążenie do nowości, pomimo że swój seks najlepiej oceniają ludzie w kochających się związkach” - mówi dr Jessica O'Reilly.

To co? Może zabawa w przebieranki wieczorem? Masz większą ochotę na odgrywanie ról? Możesz iść z partnerem do baru, w którym jeszcze nie byłaś, i udać, że dopiero się poznaliście.

 

smsowy flirt, tablet, dziewczyna, relaks fot. shutterstock.com

Gorącee sms-y

Naukowcy z Drexel University donoszą, że 88% z nas pisze sprośne SMS-y. Zdziwiona? Jeśli tak, jeszcze bardziej zaskoczy Cię fakt, że „to niewinne świntuszenie jest zalecane parom podczas terapii, aby wzmocniły łączącą je więź intymną” – mówi psycholog Robert Weiss.

A Ty wysłałaś kiedyś erotyczną wiadomość? A czy kiedykolwiek...? Sprawdź w naszym teście, czy jesteś ekspertką w łóżku.

Dlatego jeśli chcesz jeszcze podgrzać atmosferę waszego związku, nie bój się co jakiś czas napisać partnerowi, co zrobisz z nim, gdy wrócisz do domu. Nagie zdjęcia? Mogą być, ale badacze ostrzegają, że jeśli przypadkiem dostaną się w niepowołane ręce, zobaczą je średnio jeszcze 3 obce osoby.

seks, para, drapanie ftelkov / shutterstock.com
fot. ftelkov 2015/shutterstock.com

Odrobina szczerości

Jak wynika z badań prof. Izdebskiego, mamy średnio 4 partnerów seksualnych w ciągu życia. Jak jest w rzeczywistości? Trudno stwierdzić: niektórzy wolą nie mówić prawdy ankieterom.

Jednak, zgodnie z analizą „Singles in America”, faceci nie mają nic przeciwko umawianiu się z kimś, kto miał więcej partnerów od nich. „W końcu równouprawnienie w seksie jest społecznie akceptowalne - mówi dr Helen Fischer.

Zobacz też, co nasz redakcyjny kolega z "Men's Health" miał do powiedzenia na temat liczby partnerów seksualnych.

prezerwatywa, kondom fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Męska antykoncepcja

86 procent facetów zbadanych przez amerykański Men's Health twierdzi, że gdyby istniała męska anty koncepcja, to by się na nią zdecydowali. Ciekawe, czy u nas procent byłby równie wysoki, ale będziemy się mogły o tym przekonać w 2018 roku: wtedy to medykament ma wejść do sprzedaży.

WH 12/2015

Zobacz również:
REKLAMA