Pozycje seksualne: seks analny

Znacie się dobrze i macie ochotę przejść na wyższy poziom ars amandi? A słyszałaś o czymś takim jak orgazm analny? Żeby wiedza teoretyczna zamieniła się w praktyczną, musisz spróbować seksu analnego. Spokojnie, do niczego Cię nie namawiamy – jedynie pokazujemy, jak się do tego zabrać. Sprawdź.

pozycje seksualne fot. shutterstock.com

Układ

Gdyby Kolumb nie popłynął w nieznane, nigdy nie odkryłby nowych lądów. Czasem więc warto zaryzykować. Jeżeli masz ochotę wypróbować miłość grecką, zrób to. Nie ma jednej, najlepszej pozycji do uprawiania seksu analnego. Możecie to robić na wiele sposobów – zacznijcie od takiej, w której Ty czujesz się najbardziej komfortowo.

Poproś partnera, żeby rozpoczął od pieszczot z zewnątrz – pomogą Ci się rozluźnić, a jeżeli chodzi o ten rodzaj seksu, rozluźnienie to postawa. Kiedy poczujesz, że Twój mięsień jest gotowy, możecie przejść do pieszczot palcem.

Nie oszczędzajcie na lubrykantach, bo błona śluzowa odbytu jest najdelikatniejszą śluzówką w Twoim organizmie i wszelkie gwałtowne ruchy mogą ją łatwo uszkodzić. Gdy jesteś już gotowa na więcej, partner może delikatnie wprowadzać członka. Tylko pamiętaj: o – stro – żnie!

plusZalety

Słyszałaś o czymś takim jak orgazm analny? Odbyt to bardzo silna strefa erogenna, jeśli więc zdecydujesz się na ten rodzaj seksu, czekają Cię zupełnie nowe doznania.

minusWady

Seks analny nie ma wiele wspólnego z romantyzmem. Nie oszukujmy się, ten rodzaj miłości zarezerwowany jest dla doświadczonych par, które znają swoje preferencje i potrafią się doskonale komunikować podczas aktu miłosnego.

Podstawą jest tu odpowiednie nawilżenie. Nie bierzcie się za seks analny, jeżeli wróciliście z suto zakrapianej imprezy, na której, co gorsza, dopiero się poznaliście.

WH radzi

Nie urodziłaś się wczoraj i doskonale znasz zasady higieny, więc jedynie asekuracyjnie przypominamy: do seksu analnego musicie się odpowiednio przygotować.

Przed samym aktem, żeby usunąć zanieczyszczenia, wskocz pod prysznic i umyj się bardzo dokładnie. Nigdy też po wprowadzeniu członka lub palca do odbytu, te części ciała nie powinny znaleźć się w Twojej pochwie. Najlepiej zawsze używaj prezerwatyw, bo w końcowym odcinku jelita znajduje się sporo bakterii.

Zrób to lepiej

Seks analny nie oznacza jedynie pełnej penetracji penisem. Jeśli nie jesteś na to gotowa, ale masz ochotę na zajęcie się tą strefą, możecie wypróbować pieszczoty palcem lub zaopatrzyć się w erotyczne gadżety, których nie brakuje w sex shopach.

Nie zapominajmy też o partnerze – on również może czerpać sporo przyjemności ze stymulacji odbytu oraz prostaty. Wspomnij jednak o swoich zamiarach względem niego wcześniej, bo panowie są w niektórych sprawach płochliwi jak łanie. Ważne: do zabaw analnych nie stosujcie rozgrzewających lubrykantów – mogą zaszkodzić!

Unikaj tej pozycji, gdy...

Gdy nie masz na to ochoty. Pamiętaj, że seks analny wymaga od partnera wyjątkowej delikatności i umiejętności wyczucia Twoich reakcji. Jedynie z kochankiem, do którego masz pełne zaufanie, będziesz mogła czerpać przyjemność z tej odmiany miłości. Każdy dyskomfort sprawi, że automatycznie będziesz zaciskać zwieracze i z przyjemności nici. Podstawowa zasada – nic na siłę!

Poczytaj też o innych pozycjach, zaglądając do Leksykonu pozycji seksualnych WH.

Pst! Zobacz też, co o seksie analnym napisali nasi koledzy z Men's Health lub podsuń ten artykuł swojemu partnerowi.

Zobacz również:
REKLAMA