Pozycje seksualne: małpka

Ta pozycja seksualna, która jest odmianą seksu na stojąco, wymaga nieco sprawności od Twojego partnera. Jego wysiłek zaowocuje jednak niesamowitymi doznaniami dla Waszej dwójki. Jeśli więc ostatnio w sypialni wieje nudą i lubicie kochać się na stojaka, wypróbujcie seks w pozycji małpki.

pozycje seksualne fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Układ

Jeśli lubisz figle w łóżku, małpka to coś akurat dla Ciebie. Ta wariacja pozycji na stojąco wymaga od Twojego partnera dobrej kondycji, bo to on będzie odwalał całą robotę.

Stajecie naprzeciwko siebie, partner bierze Cię na ręce, a Ty oplatasz go nogami w pasie. Reszta właściwie zależy już tylko od niego – musi Cię utrzymać i jednocześnie kontrolować ruchy góra-dół. Odrobina egzotyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła, więc jeśli tylko Twój partner czuje się na siłach, śmiało – wskakuj na niego.

plusZalety

To pozycja dla naprawdę namiętnych kochanków. Nie słyszeliśmy, by w takim układzie kochały się pary nieco już sobą znudzone. Cały akt seksualny w pozycji małpki może okazać się zbyt męczący, ale wykorzystajcie ją jako przerywnik wtedy, kiedy np. on przenosi Cię z kuchennego blatu na łóżko. Panowie z MH wspominali także coś o seksualnym fitnessie – być może Twój partner będzie chciał potraktować małpkę jako tego typu wyzwanie.

minusWady

Seks w tym układzie, według ankiety przeprowadzonej na stronie Men’s Health, uprawiało jedynie 55% kobiet i 53% mężczyzn. Dlaczego? Bo to dla niego bardzo męczący układ, więc nie spodziewaj się, że spędzisz w tej pozycji zbyt wiele czasu.

Zrób to lepiej

Oprzyj się plecami o ścianę, by odciążyć partnera. Uważaj tylko na zamontowane na ścianie wieszaki i półeczki, bo w emocjach zdarza się nieprzyjemnie zdziwić.

Patent WH

Jeśli macie zamontowany drążek – możesz się go chwycić i odciążyć partnera.

Unikaj tej pozycji, gdy…

Jeśli Twojego partnera ze sportem łączy wyłącznie pakiet na telewizję cyfrową, a Ty na dodatek nie należysz do najszczuplejszych, małpka okaże się zbyt akrobatyczną pozycją.

Poczytaj też o innych pozycjach, zaglądając do Leksykonu pozycji seksualnych WH.

Pst! Zobacz też, co o pozycji małpki napisali nasi koledzy z Men's Health lub podsuń ten artykuł swojemu partnerowi.

REKLAMA