Pomysły na Dzień Chłopaka

Już 30 września przypada Dzień Chłopaka. Możesz mu kupić prezent w sklepie, ale możesz też podarować mu coś mniej materialnego - sprawić mu przyjemność. I nie, wcale nie chodzi nam o ten rodzaj przyjemności. Oto 5 pomysłowych pomysłów na prywatne obchody dnia chłopaka.

szczęśliwa para Shutterstock.com

„Obchodzimy, ku chwale ojczyzny, jeden dzień kobiet i cały rok mężczyzny” - pisał przed laty Jan Sztaudynger. Czasy się jednak zmieniły i dziś już faceci nie mają święta przez okrągły rok. Zostały im dwa dni. W marcu, dokładnie 10 marca, obchodzimy Dzień Mężczyzny, a 30 września przypada Dzień Chłopaka. Gdyby wydało Ci się to niesprawiedliwe, bo przecież mamy tylko jeden Dzień Kobiet, spieszymy wyjaśnić, że Dzień Dziewczyny, a dokładniej - Dzień Dziewcząt też istnieje. Został ustanowiony 10 lat temu przez ONZ i obchodzimy go 11 października. Możesz sobie zapisać w kalendarzu. 

Tymczasem jednak skupmy się na chłopakach. Z jednej strony można potraktować ogłaszanie różnych „dni” strategią marketingową, próbą nakłonienia nas do kupowania prezentów. Z drugiej strony - gdy chce się komuś sprawić przyjemność, każda okazja jest dobra. A przecież przyjemność można sprawić nie tylko prezentem. Można sprawić przyjemność „bezgotówkowo”, lub przynajmniej niematerialnie. Oto najlepsze pomysły na Dzień Chłopaka. 

Masaż, ale bez seksu

Wiadomo, jak się kończą masaże w parach - kilka minut smyrania po plecach, oddech przyspiesza i się człowiek do człowieka zaczyna kleić. Tym razem zróbcie to inaczej. Po pierwsze, tym razem to Ty masuj jego. „Tym razem”, bo tak się jakoś często składa, że zazwyczaj to oni masują nas, a nie odwrotnie. Odwróćcie role i zaproponuj, że to Ty będziesz go przez pół godziny masować. 

Od razu uprzedź, że ten masaż nie zmierza do happy endu, jest tylko i wyłącznie frajdą dla skóry i mięśni. Możesz mu obiecać, że zupełnie inne dotykanie czeka go później, wtedy łatwiej będzie mu się rozluźnić i poczuć przyjemność z dotyku niewinnego. Technika masażu jest praktycznie dowolna - nie jesteś fizjoterapeutką, a masaż nie ma go wyleczyć - ma mu tylko sprawić przyjemność. Generalnie chodzi o głaskanie i uciskanie skóry i ukrytych pod nią mięśni. Uwaga! To jest dosyć męczące i już po paru minutach zaczną Cię prawdopodobnie boleć ręce, ale postaraj się wytrzymać co najmniej 20 minut, a najlepiej gdyby masaż trwał 45 minut. 

Nie martw się na zapas - jest duże prawdopodobieństwo, że po kwadransie masażu on zaśnie. Wtedy go nie budź - obudzi się sam, całkowicie zrelaksowany.

Jeśli nie uda się utrzymać namiętności w ryzach, też się ne przejmuj - w końcu chodzi o przyjemność, a nie o obowiązki.

ZOBACZ TEŻ: Romantyzm czy realizm? Co jest lepsze w związku?

Zagraj z nim w grę

Jeśli Twój chłopak jest zapalonym graczem i nocami przesiaduje ze słuchawkami na uszach przed kompem albo z padem w ręku przed telewizorem, sprawisz mu ogromną frajdę, jeśli pozwolisz mu pokazać Ci, jak się gra. Gdy coś jest nasza pasją, chcemy się nią dzielić z innymi. Nie ma nic przyjemniejszego niż pokazywanie tego, co się lubi robić, komuś, kogo się kocha.

Nawet więc jeśli nigdy nie czułaś pociągu do gier, zarezerwuj sobie wieczór na wspólne granie. Na początku to może być frustrujące, bo opanowanie kontrolerów wymaga wprawy, ale gdy już nauczysz się, jak skręcać, jak celować albo jak zdobywać kolejne iitemy, bardzo prawdopodobne jest, że się wciągniesz i odtąd będziecie już grać razem. Gry wideo to bardzo wciągająca rozrywka. Również dla kobiet. Gdyby tak nie było, kobiety nie stanowiłyby 49% społeczności graczy.

Napisz do niego list

Chcesz sprawić chłopakowi przyjemność? Napisz do niego list. Nie na Messengerze, nie maila, nie na What'supie... Na kartce papieru, długopisem albo piórem, którą następnie włożysz do koperty, nakleisz znaczek i wrzucisz do skrzynki. Jeśli Twój facet urodził się po 1990 roku, bardzo możliwe, że będzie to pierwszy list, jaki dostanie w życiu. Mamy tu na myśli list od człowieka, a nie rachunek, rozliczenie czy reklama. 

Co napisać? Napisz mu, dlaczego z nim jesteś, co Ci się w nim podoba. Nie używaj zwrotów „chociaż mógłbyś”, „ale”, „gdybyś coś tam” - pisz tylko o tym, co w nim kochasz, powstrzymując się od najmniejszych pokus krytyki. Faceci wbrew pozorom też lubią komplementy. 

Nie idź na łatwiznę i nie zostawiaj kartki na stole. Naprawdę wyślij list pocztą. Znaczek i pieczątka urzędu pocztowego na kopercie dodadzą Twoim wyznaniom znaczenia.

Zaproś go na nowe smaki

Świetnym pomysłem na spędzenie Dnia Chłopaka jest też wyprawa kulinarna. To nie jest wprawdzie zupełnie bezgotówkowe, ale może być bardzo przyjemne. I pożyteczne. Przypomnij sobie, ile razy, będąc gdzieś w podróży, czy pozagranicznej, czy choćby do innego miasta, stawałaś przed dylematem, co by tu zjeść. I ile raz, mając do wyboru restauracje hinduskie, koreańskie, chińskie czy gruzińskie, lądowcaś w końcu w macu. czy subwayu, bo zwyczajnie nie. wiedziałaś, co z tych egzotycznych menu zamówić? 

Z okazji Dnia Chłopaka możecie się więc wybrać na kolację z takim założeniem, że dziś jecie to, czego jeszcze nigdy nie jedliście. Możesz wcześniej zrobić mały research w sieci, sprawdzić, co jest dostępne i w jakich cenach, żeby też nie przestrzelić, bo za wysoki rachunek może zostawić niesmak nawet po najpyszniejszym daniu. Wspólne odkrywanie smaków jest jak namiastka dalekiej wspólnej podróży, a gdy idziesz z zadaniem eksploracji, będziesz mniej skrępowana dopytując kelnera, jak to się je, albo czym popija.

Zaproś go do kina

W normalnej sytuacji taki pomysł na Dzień Chłopaka może byłby i dość banalny, ale od prawie dwóch lat sytuacja jest daleka od normalności. Bo przypomnij sobie, kiedy ostatni raz byliście w kinie?

Prawdopodobnie od wielu miesięcy obejrzeliście już razem kilkaset odcinków różnych seriali na Netfliksie i dziesiątki filmów, jednak kino to zupełnie coś innego. Jeśli tylko w Twoim mieście jest jakieś kino w wersji VIP. W Warszawie np. można się wybrać na seans w wyjątkowo komfortowych warunkach do kina Kinogram. W innych miastach również są takie luksusowe sale. Jest drożej, ale zapewniamy, że wrażenia są tego warte. Zwłaszcza od święta.

Zrób mu breloczek do kluczy

To już właściwie nie tylko pomysł na Dzień Chłopaka, ale wręcz materialny prezent, z tą różnicą, że z pewnością nie zbankrutujesz, bo elementy niezbędne do zrobienia breloczka możesz albo znaleźć w domu w szufladach ze szpargałami, albo kupić za grosze w pasmanterii. Wystarczy metalowe kółeczko, trochę kleju, drucik albo mocna nić i... cokolwiek, co przyjdzie CI do głowy. Może być plecionka z rzemyka, może być kawałek drewna, włóczka, kawałek skóry czy nawet sześć końcówek starych kabelków do ładowania telefonu.  Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Gdyby brakowało Ci pomysłu, jak to konkretnie zrobić, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę breloczek DIY i dostaniesz setki podpowiedzi. 

Oczywiście gotowy breloczek można kupić za grosze, ale taki własnoręcznie wykonany przez Ciebie brelok będzie mu o Tobie przypominał kilka razy dziennie. 

Zabierz go na wycieczkę

Wiesz, co się pamięta po latach? Nie codzienność, poniedziałek, który zamienia się we wtorek, a potem płynnie przechodzi w środę. Każdy dzień taki sam, każdy podobny do siebie. Pamięta się te dni, które się czymś różniły od innych. Im więcej będziecie mieli taki wspólnie spędzoncych niecodziennie dni, tym silniejsza będzie więź między wami.

Dlatego dobrym pomysłem na Dzień Chłopaka jest zaplanowanie wycieczki. To nie musi być wcale daleka wyprawa. Może być jednodniow wypad za miasto, nad wodę albo w góry albo choćby wyprawa rowerami dookoła miasta z zaplanowanym przystankiem na obiad, albo jeszcze lepiej - piknik na kocu.  

Zagrajcie w grę erotyczną

Na koniec najprzyjemniejsze - zaproś go do zabawy erotycznej. Ale nie takiej zwykłej, jak zawsze - pobawcie się w wyzwania. Duży zestaw pomysłów znajdziesz tutaj.

Zobacz również:
REKLAMA