Po tym poznasz, że on na Ciebie leci [WH News]

Newsy do codziennego stosowania. Popij kawą

GettyImages

Następnym razem, gdy będziesz żegnała nowo poznanego chłopaka, zwróć uwagę, w którą stronę skręca głowę. Zespół badaczy z Uniwersytetu Saskatchewan w Kanadzie przeanalizował setki zdjęć całujących się ludzi i odkrył, że gdy całujemy się romantycznie (czytaj: z podtekstem), odruchowo skręcamy głowę w prawo. Całując dzieci i krewnych (czyli niewinnie), skręcamy głowę w lewo. Jeśli ten przystojniak skręci głowę w lewo, nie załamuj się, bo może być leworęczny, ale jeśli w prawo, to, no cóż... chyba na Ciebie leci.

Zimowe futro

Jak donosi „British Journal of Dermatology”, w lecie i jesienią ludzie wpisują do wyszukiwarki hasło „wypadanie włosów” znacznie częściej niż w innych porach roku. Zadbaj o włosy już teraz, by uniknąć kłopotów za pół roku.

Trenuj serce

W Polsce co roku około 40 000 kobiet ma zawał serca. Jeśli nie chcesz któregoś dnia znaleźć się w tej statystyce, posłuchaj, co odkryli uczeni. Jak donosi „European Heart Journal”, aktywność fizyczna dziś zmniejsza ryzyko zawału serca za kilka lat aż o połowę! Warto się spocić.

Wstawaj, pobudka!

4 lutego przypadał Światowy Dzień Walki z Rakiem. Sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka. Uczeni z Bristol University odkryli, że ryzyko zachorowania na raka piersi przez tzw. ranne ptaszki jest aż o 40% mniejsze niż w przypadku pań lubiących pospać sobie do południa. Zapewne jest to związane z genetyką, ale możesz przynajmniej nie przesadzać ze snem: każda godzina snu powyżej ośmiu na dobę zwiększa ryzyko raka piersi o 20%.

Kici, kici, au!

Kto nie lubi bawić się z małym kotkiem, ręka w górę. Jednak taka zabawa może mieć przykre konsekwencje. Zadrapanie albo pogryzienie nawet przez małego kotka może być teoretycznie niebezpieczne. Na pazurach i zębach kotów aż roi się od bakterii – w tym wywołujących chorobę kociego pazura Bartonella clarridgeiae czy Pasteurella multocida. Jeśli więc kiedykolwiek zostaniesz podrapana albo ugryziona do krwi przez kociaka, przemyj ranę alkoholem albo przynajmniej wodą z mydłem i na wszelki wypadek posmaruj maścią antybakteryjną. Żeby nieco stępił pazurki, kup kociakowi drapak.

90%

Nawet o tyle zwiększa się ryzyko zachorowania na raka piersi u nosicielek mutacji BRCA1/2, które przed 30. Miały robione RTG albo tomografię. Jeśli masz BRCA, zapytaj lekarza, czy nie można zrobić rezonansu – jest bezpieczniejszy.

ZOBACZ TEŻ: Poznaliśmy klucz do szczęśliwego związku [WH News]

REKLAMA