Penis – instrukcja obsługi

Jego penis jest cennym, ale i delikatnym narzędziem. Zobacz, jak się z nim prawidłowo obchodzić, aby służył jak najlepiej i jemu, i Tobie. 

penis wszystko, co chciałabyś wiedzieć fot. Wiesław Jurewicz
Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o penisie, a nie wiedziałaś, kogo zapytać (fot. Wiesław Jurewicz).

1. Yes, ser

Karm swojego partnera serem (zajrzyj do naszego przewodnika na str. 70, aby wybrać najlepsze). Naukowcy twierdzą, że zwłaszcza błękitny roquefort zawiera związki, które podwyższają poziom testosteronu, a co za tym idzie – libido.

Ogólne zalecenia dietetyczne dla faceta brzmią: proporcja tłuszczów jednonienasyconych i nasyconych do tłuszczów wielonienasyconych powinna być 2:1. Przekładając to na konkret – stek z sosem z sera roquefort podany z sałatką z orzechów włoskich (i np. selera naciowego).

2. Mleko sojowe tylko dla Ciebie

Badania na Harvard University pozwoliły stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że regularne jedzenie czy picie sojowych produktów znacząco obniża jakość spermy. W raporcie wykazano, że wysokie spożycie soi wiąże się ze spadkiem ilości plemników aż o 40 milionów na mililitr.

Dla porównania, wartość uznawana powszechnie za normę to 80-120 milionów komórek na mililitr. Jeżeli Twój partner ma uczulenie na laktozę, podsuń mu mleko migdałowe.

3. Uważaj na pojemniki

Plastikowe butelki, z których pijemy wodę, albo pojemniki, w których nosimy jedzenie do pracy, mogą zawierać bisfenol A (BPA). Badacze podejrzewają ten związek o cały szereg występków przeciwko zdrowiu.

Bisfenol A ma budowę podobną do naturalnego estrogenu, co oznacza, że w organizmie człowieka może łączyć się z receptorami estrogenu. Może być akumulowany w tkankach i tłuszczach, skąd następnie jest stopniowo uwalniany. U mężczyzn może powodować zaburzenia libido i problemy z erekcją, a także zwiększyć ryzyko zachorowania na raka prostaty. Poza tym to jedna z rzeczy, które szkodzą plemnikom i powodują problemy z zajściem w ciążę.

Zwracaj uwagę na plastikowe pojemniki. Szczególnie niebezpieczne jest podgrzewanie w mikrofalówce jedzenia w plastiku oznaczonym symbolami 03 PVC oraz 07 O.

4. Najpierw toaleta

Zanim wskoczycie do łóżka, pozwól mu iść wcześniej do toalety opróżnić pęcherz. W przeciwnym razie do jąder mogą dostać się krople moczu, co według Uro Center w Nowym Jorku jest jedną z przyczyn zapalenie najądrza (ang. epididymitis).

To schorzenie objawia się bólem moszny, gorączką i obrzękiem. I uwierz, nie chciałabyś widzieć swojego faceta w tym stanie.

 

mężczyzna gotuje, kuchnia, gotowanie fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

5. Suplementy, które działają

99,9% cudownych środków poprawiających tzw. męskość to pic na wodę. Ale jest suplement, który faktycznie wpływa na produkcję i jakość spermy: to kombinacja kwasu foliowego i cynku.

Kwas foliowy znajdziesz w szpinaku, brokułach czy szparagach, a cynk w kaszach, warzywach strączkowych, owocach morza, jajach, drobiu i wołowinie.

facet, mężczyzna fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

6. Wyślij go na badania

Rzeczywiście poważnym zagrożeniem dla męskości Twojego faceta jest cukrzyca typu II, którą ostatnio rozpoznaje się u coraz młodszych ludzi.

Przyczyną wzrostu zachorowań jest m.in. siedzący styl życia i fatalne nawyki żywieniowe. Statystyki są bezlitosne: 58% mężczyzn chorych na cukrzycę to impotenci. Zmuś swojego partnera do regularnych badań krwi.

randka ProStockStudio/shutterstock.com
fot. ProStockStudio 2015/shutterstock.com

7. Kieliszek wina

Pozytywny wpływ niedużych ilości alkoholu na seks jest powszechnie znany. Ale uwaga – niedużych. Ostatnie badania wykazały, że 10 piw w ciągu wieczoru obniży poziom testosteronu o 23%, a efekt utrzyma się jeszcze długo po tym, jak minie mu kac.

jajka Shutterstock

8. Na miękko i na twardo

Czasy, kiedy lekarze straszyli ludzi cholesterolem w jajku, na szczęście minęły. Dzisiaj uważa się, że niewiele jest równie odżywczych produktów. Zmieniły się też normy, sprawdź, ile wg WHO możesz jeść jajek tygodniowo.

Lekarze zalecają jajka głównie ze względu na łatwo przyswajalne białko oraz kompleks witamin B, które wpływają na zdrowie seksualne, libido i obniżają ryzyko problemów z erekcją.

mężczyzna Syda Productions / shutterstock.com
fot. Syda Productions 2015/shutterstock.com

9. Laptop na stole

To nie jest miejska legenda - przegrzewanie jąder szkodzi płodności. Na Uniwersytecie Stanu Nowy Jork wykonano badania, z których wynika, że trzymanie laptopa na kolanach przez 25 minut powoduje wzrost temperatury jąder o 2,5 stopni C.

W normalnych warunkach temperatura jąder jest o jeden stopień niższa niż temperatura reszty ciała. Wystarczy ją podnieść o 1 stopień i już jakość plemników spada. To bardzo wrażliwy mechanizm.

facet, mężczyzna fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

10. Higiena

Czystość to sprawa elementarna, ale dobre kosmetyki też są istotne. Aby uniknąć infekcji, mężczyźni też powinni używać do mycia specjalnych preparatów do higieny intymnej zamiast zwykłego mydła.

Dobrze, aby produkt miał w swoim składzie alantolinę, D-panthenol, prowitaminę B5 oraz kwas mlekowy zapewniający odpowiednie Ph, którego nie lubią bakterie.

facet, mężczyzna fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

11. Pozwól mu na zabawę

Twój facet od czasu do czasu podejrzanie długo siedzi pod prysznicem? Nie zawracaj sobie tym głowy i zajmij się swoimi sprawami. Masturbacja jest dla faceta odpowiednikiem Twoich ćwiczeń Kegla.

Utrzymuje jego hydraulikę w dobrej kondycji i zwiększa wytrzymałość w łóżku. I nie, Twój facet nie jest wyjątkiem – robi to 97% z nich.

marchewki, warzywa Donatella Tandelli / shutterstock.com
fot. Donatella Tandelli 2015/shutterstock.com

12. Więcej marchewki

Osiedlowy warzywniak to najlepsza apteka, w której znajdziesz wszystko to, co obniży ryzyko zachorowania na raka jąder. Marchewki może nie wyglądają i nie smakują jak afrodyzjak, ale jak donoszą naukowcy z Nutrition Cancer, zawarty w nich beta-karoten nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o moc zwalczania raka.

 

mężczyzna, facet fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

13. Wstrętny nawyk

Mamy rozumieć, że Twój facet nadal pali? A czy zdaje sobie sprawę, że palenie papierosów zwiększa ryzyko impotencji o blisko 54% w przedziale wiekowym 30-49 lat? A już nie wspominamy o innych konsekwencjach zdrowotnych. I o zapachu.

Może spróbuj go namówić, aby na początek przerzucił się na e-papierosy, które zawierają o wiele mniej szkodliwych substancji. Albo niech Ci pokaże charakter i rzuci palenie.

REKLAMA