Okiem faceta: prezerwatywy

Tym razem udałyśmy się do naszego kolegi z Men's Health, żeby zapytać o prezerwatywy. Dlaczego mężczyźni tak nie lubią tej metody antykoncepcji? Czy rzeczywiście aż tak zmniejsza ich doznania i odbiera całą przyjemność z seksu? A może panowie przesadzają? Spójrzmy na tę kwestię okiem faceta.

prezerwatywa, kondom fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Gadamy czasem z dziewczynami o facetach, seksie i takich tam. Wygląda na to, że wy macie jakiś problem z używaniem prezerwatyw. Każda z nas bez wyjątku napotkała takiego, co to będzie bardzo uważał pod koniec, zapomniał kupić, akurat mu się skończyły lub z głupkowatym tekstem o lizaniu cukierka przez papierek. Faktycznie, macie z tym kłopot? Czy może czegoś nie wiemy, a was, biedaków, ta nieszczęsna gumka pozbawia całej przyjemności w łóżku i dlatego tak od niej się migacie?

Dziękuję za troskę, przekażę kolegom z MH. Powiedzmy sobie szczerze, że z tymi kondomami to szału nie ma, choć nie mogę się wypowiadać za całą męską populację. Skoro są amatorzy skór, pejczyków i lateksowych wdzianek, to pewnie i są koneserzy seksu w zakładach wulkanizacji opon. Większość prezerwatyw tak wali gumą, że wytrzymać nie idzie! Nie czujecie tego?

Kolejną atrakcją, która nas czeka, jest moment zakładania. Ba, wcale nie moment, bo najpierw to draństwo trzeba rozpakować (o znalezieniu już nie wspominam). Już jesteśmy w ogródku, już witamy się z gąską, a teraz przerwa na reklamy. Gość, który wymyślił sposób pakowania płyt CD i pakowania prezerwatyw (podejrzewam, że to jeden i ten sam typ), będzie się smażył w piekle do końca świata.

Gdy w końcu udaje się nam rozerwać zębami opakowanie, po naszej dumnej erekcji pozostaje smętne wspomnienie. Żeby jednak nie było wyłącznie na nas, drogie obrończynie gumowych wdzianek, to uprzejmie donoszę, że ponad 30% ankietowanych kobiet przyznało się do gwałtownego spadku podniecenia podczas naszej walki z kondomem.

Oczywiście, sytuacja jest do uratowania, ale czar minimalnie uleciał. No, ale dobrze, było, minęło i znowu jesteśmy w ogródku. Czy odczuwamy przyjemność? Pewnie, że tak, odczuwamy, co mamy nie odczuwać, ale ciut mniejszą. Nie dużo mniejszą – ciut mniejszą.

Technologia na szczęście poszła do przodu i już nie ma się wrażenia uprawiania seksu z kaloszem na penisie, ale, mimo wszystko, coś na nim jest. Zresztą, ankiety pokazują, że co 5. facet ma problem z utrzymaniem erekcji po założeniu prezerwatywy, ha! Reasumując: tak, wiemy, że trzeba, ale nie każcie nam jej kochać.

WH 04/2014

PS Kondom to bardzo skuteczna ochrona, ale jedynie wtedy, gdy użyjecie go prawidłowo. Zobacz, jak nie używać prezerwatyw.

Zobacz również:
REKLAMA