Okiem faceta: gry komputerowe

Twój facet już dawno skończył 15 lat, a mimo to wciąż jednym z jego ulubionych sposobów spędzania wolnych wieczorów są gry komputerowe? Standard. Pytamy więc naszego kolegę z MH o to, dlaczego mężczyźni marnują czas, a nierzadko i zarywają noce, na jakieś tam strzelanki i inne gierki.

mężczyźni, gry komputerowe, hobby fot. shutterstock.com

Dziewczyny z WH:

Czytamy Twoje porady w MH i zauważyłyśmy, że nigdy nie poruszyłeś tematu, który – sądząc z obłędu w oczach facetów – jest dla was ważny, czyli gier komputerowych. Przyznajcie szczerze, że to jakaś beznadzieja jest, żeby zarywać noce na jakieś ogłupiające GTA, Minecrafty, FIFY albo zwykłe strzelanki.

Rozumiemy, że można czasem rozegrać wspólnie partyjkę, jak w Chińczyka czy Monopoly, ale w waszym wykonaniu to już ociera się o nałóg. W dodatku lekko trącący śmiesznością, bo już od dawna nie macie 15 lat. A starsi faceci powinni wiedzieć, że istnieją dużo ciekawsze rzeczy do robienia, gdy ma się obok kobietę, niż siedzenie przed kompem. Czyż nie?

Kumpel z MH:

Z tym ostatnim akurat zgadzam się w 100% – są dużo ciekawsze rzeczy do robienia razem i niech nam żyją sto lat! Jednak wstęp nie do końca mnie przekonuje, bo rozumiem, że gry komputerowe są tylko pretekstem, a generalnie czepiamy się, po prostu, zwykłego hobby, czy tak?

Faceci je miewają i nie jest to żaden powód do wytaczania ciężkich armat. Jedni nie odpuszczają żadnego meczu swojej drużyny, inni potrafią godzina mi moczyć kij w jeziorze, a jeszcze inni, ogarnięci manią zbieractwa, kolekcjonują wszystko, co im wpadnie w ręce. I co z tego? Czy to, żeby użyć prawniczego języka, w jakiś sposób narusza mir domowy? Chyba nie, nie przesadzajmy.

Może najbardziej was wkurza, że (w odróżnieniu od innych hobby spełniających się poza domem: w garażu, nad wodą, na stadionie itp.) to właśnie dzieje się w waszej obecności? Że zamiast trzymać się za ręce i patrzeć głęboko w oczy, wybieramy patrzenie przez celownik.

Nie idźcie tą drogą, bo to nie jest mądre i z naszą miłością do was nie ma nic wspólnego. Wydaje mi się, że odsądzanie od czci i wiary gier komputerowych do niczego nie prowadzi.

Każde hobby można doprowadzić do absurdu i z nim przegiąć – wtedy robi się problem. Podobnie jak z alkoholem, wypychaniem zwierząt, polerowaniem paśników, korzenioplastyką sakralną czy jakimkolwiek innym konikiem, któremu się poświęcasz. Warto też dorzucić na marginesie, że 44% graczy na świecie to kobiety. Właśnie tak.

PS Zobacz też, co mężczyźni myślą o depilacji okolic intymnych oraz o przyjaźni damsko-męskiej.

WH 06/2015

Zobacz również:
REKLAMA