Okiem faceta: dlaczego mężczyźni nie okazują uczuć?

Dlaczego faceci nie okazują swoich uczuć? Czy naprawdę wydaje im się, że raz powiedziane "Kocham Cię" obowiązuje aż do odwołania? Z tymi pytaniami udałyśmy się do kolegi z MH – tym razem odpowiedział krótko i zwięźle. Zobacz, co sądzą mężczyźni na ten temat.

mężczyzna fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jak to właściwie z wami jest? Weźmy na przykład taką sytuację: kiedy my gdzieś wyjeżdżamy, piszemy esemesy, że tęsknimy, wysyłamy serduszka, buźki, dzwonimy – słowem, zachowujemy się normalnie. Kiedy wy wyjeżdżacie, zapada kompletna cisza, nie licząc esemesa: „Dojechałem. Wyżywienie dobre. Zadzwonię później”.

Dlaczego nie można po prostu kobiecie, którą się kocha (niby), za którą się tęskni (niby), i z którą się sypia (na pewno), napisać lub powiedzieć tego, co się czuje?

Po co się zaraz czepiać wyżywienia? To ważna sprawa, zwłaszcza w podróży. Nie wiem, czy trochę, dziewczyny, nie przesadzacie. Po pierwsze, nie każdy musi mieć taką rozbuchaną emocjonalność, jak wy; po drugie, może my jesteśmy pewni naszego związku, naszych i waszych uczuć, i nie musimy 10 razy dziennie utwierdzać się w przekonaniu; po trzecie, w końcu, może niektórzy z nas wychodzą z założenia, że już powiedzieli na początku związku magiczne „Kocham Cię” i skoro nic się nie zmieniło, to nie ma sensu powtarzać tego jak katarynka. Jednego jestem pewien: nasza uczuciowa mrukliwość nie rzutuje na naszą miłość do Was.

PS Zazwyczaj kolega z Men's Health udziela nam dłuższych odpowiedzi, więc, jeśli interesuje Cię jego punkt widzenia, zobacz np., co faceci sądzą o depilacji miejsc intymnych lub jak wyglądają męskie rozmowy o kobietach.

WH 03/2014

Zobacz również:
REKLAMA