Najpopularniejszy rodzaj depilacji intymnej [WH NEWS]

O której godzinie najlepiej uprawiać seks i jak często to robić, by mieć udany związek? Depilacja brazylijska czy francuska – która cieszy się większą popularnością? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz wśród naszych ciekawostek.

seks fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Najlepsza pora na seks

Okazuje się, że najlepszą porą na chwilę zapomnienia jest... godz. 15. Wówczas w Twoim organizmie podnosi się poziom kortyzolu, przez co jesteś bardziej pobudzona, a w jego krwiobiegu pojawia się więcej estrogenu, zwanego hormonem przywiązania.

Seks w środku dnia odpada? Spróbuj o 7 rano. O tej porze, jak donoszą naukowcy z Rutger University, czas spędzony na grze wstępnej wydłuża się dwukrotnie.

 

seks, orgazm, para w łóżku fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Głośny orgazm!

Okazuje się, że w naszych okrzykach jest trochę z gry aktorskiej. Jak wynika z badań opublikowanych w „Archives of Sexual Behavior”, 85% kobiet zachowuje się głośno w łóżku, aby podnieść samoocenę partnera. 80% przyznaje natomiast, że jęczy, nawet jeśli same nie mają szans na dojście do orgazmu.

Co na to naukowcy? Wysnuli hipotezę, że takie działania mają wzmocnić relację z partnerem i zbudować silniejszą więź. My dodajemy od siebie, że to również dobra wskazówka, jak chcemy, aby nas pieścili.

seks fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Depilacja intymna

Czytelnikom Men's Health zadaliśmy pytanie, jaki rodzaj depilacji lubią i jak depilują się ich partnerki. Oto wyniki ankiety. Od razu zdradzamy, że tylko 7,6% przyznało, iż nie ma to dla nich znaczenia.

  • Depilacja klasyczna: Ten rodzaj depilacji odpowiada 6,4% mężczyzn i 11% ich drugich połówek.
  • Depilacja francuska: Znalazła uznanie wśród 17% mężczyzn i zastosowanie wśród 11% kobiet.
  • Depilacja brazylijska: 69% czytelników MH stwierdziło, że to ich ulubiona. Tak goli się 62% ich partnerek.

seks, para, pośladki, damska pupa Guryanov Andrey / shutterstock.com
fot. Guryanov Andrey 2015/shutterstock.com

Jak często uprawiać seks?

Raz w tygodniu – tak, zdaniem kanadyjskich naukowców, brzmi odpowiedź na pytanie: „Ile razy trzeba się kochać, żeby tworzyć szczęśliwy związek?”. Masz ochotę na więcej? Zachęcamy, ale – statystycznie rzecz biorąc – nie ma to żadnego znaczenia dla Twojego zadowolenia z relacji.

Zalety seksu nad ranem? Jesteś wypoczęta, a u Twojego partnera podnosi się poziom testosteronu. Możesz to wykorzystać.

WH 03/2016

REKLAMA