Masturbacja a udany seks

Z wielu badań wynika, że kobiety, które się masturbowały, mają mniej problemów w życiu seksualnym. Zobacz, dlaczego i sprawdź, jak się przygotować do masturbacji.

masturbacja fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Do masturbacji przyznaje się ok. 25% kobiet. Większość uważa to za wstydliwy nawyk. Pożądanie może i rodzi się w głowie, ale narzędziem jego realizacji jest ciało. Im lepiej je poznamy, tym fajniejszych, intensywniejszych doznań nam dostarczy. Masturbacja może być świetnym sposobem na poznanie siebie, pod warunkiem że mamy do niej zdrowy stosunek.

Wiele kobiet ma mnóstwo poczucia winy związanych z masturbacją. Kojarzy się z czymś wstydliwym, z żałosną samotnością, z szybkim, dyskretnym „ścichapęk” rozładowywaniem napięcia. W ten sposób można sobie tylko bardziej zaszkodzić, wykształcając złe nawyki. Seksuolodzy natomiast polecają masturbację, która jest przyjemnym doświadczeniem seksualnym – przejawem naszego libido.

Bo libido to nie jest coś, co powstaje w relacji z drugą osobą, tylko rodzaj naszej własnej energii seksualnej. Warto się umówić na randkę z samą sobą, wibratorem, lustrem oraz mnóstwem lubrykantu. Nie od rzeczy będzie kieliszek wina.

Przyjrzyj się sama sobie, dotykaj się tak jak lubisz (w końcu kto wie to najlepiej), zobacz, jak wyglądasz, gdy jesteś podniecona, jak wygląda Twoja wagina, sprawdź palcami, czy punkt G naprawdę istnieje. Wyobrażaj sobie różne sceny czy osoby, odgrywaj role. Nic Cię nie krępuje, nikt Cie nie ocenia. Fajnie? To do następnego razu.

Co nas podnieca? Dlaczego tak często nie jesteśmy w nastroju do seksu? Jak podkręcić temperaturę w łóżku? Poznaj lepiej swoje libido i naucz się robić z niego jak najlepszy użytek. 

WH 09/2016

Zobacz również:
REKLAMA