Jak zwiększyć ochotę na seks i dlaczego tak łatwo o randkę z psycholem [ciekawostki WH]

Tym razem mamy dla Ciebie kilka patentów na to, jak zwiększyć libido oraz wyjaśnienie, dlaczego udana randka wcale nie oznacza, że w końcu trafiłaś na odpowiedniego faceta. Oto garść ciekawostek dotyczących seksu i związków.

miłość, seks, libido, truskawki, jedzenie na seks fot. Getty Images
Moja ty truskaweczko!

Jedzenie a ochota na seks

Naukowcy potwierdzili to, z czego Casanova zdawał sobie sprawę już ponad 200 lat temu. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez badaczy z Drexel University, największą ochotę na miłość mamy po posiłku.

Dlaczego? Wówczas nasze mózgi lepiej reagują na romantyczne bodźce i są bardziej chętne do poszukiwania przyjemności. Kieliszek dobrego wina też zrobi swoje.

Naukowcy badający sprawę radzą także, aby w menu pojawiły się produkty bogate w witaminę C, która poprawia przepływ krwi w strefach intymnych. Zastanawiasz się, co jeszcze jeść? Sprawdź naszą listę produktów podnoszących libido i leć na zakupy.

 

fot. Phase4Studios 2014/shutterstock.com fot. Phase4Studios 2014/shutterstock.com
fot. Phase4Studios 2014/shutterstock.com

Uwaga! Psychol

Zastanawiałaś się, dlaczego niektórzy goście świetnie wypadają podczas randek, ale jeśli chodzi o związek są całkowitymi nieudacznikami? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w najnowszym numerze „European Journal of Personality”.

Naukowcy odkryli bowiem, że osoby narcystyczne albo z tendencjami psychopatycznymi robią lepsze wrażenie podczas romantycznych spotkań. Ich ego oraz chęć bycia w centrum uwagi sprawia, że potrafią wydać się naprawdę interesujący.

Rzeczywistość jednak szybko weryfikuje ich słowa. Weź to pod uwagę, gdy następnym razem zgodzisz się na kolację. A jeśli umawiasz się z kimś, kogo poznałaś w sieci, sprawdź najpierw subiektywny spis najczęstszych męskich typów spotykanych w internecie.

 

miłość, seks, fot. shutterstock.com
Rozpalcie w końcu ten płomień!

Libido a długie spacery

Jeżeli chcesz, aby Twoje życie erotyczne jesienią było tak samo bujne jak latem, zabieraj swojego ukochanego na regularne spacery. Okazuje się, że światło może mieć wpływ na jego libido.

Badacze z European College of Neuropsychopharmacology przeprowadzili ciekawy eksperyment na ten temat. Zorganizowali serię 30-minutowych naświetleń grupie mężczyzn.

Okazało się, że poziom ich testosteronu wzrósł o ponad 50% i przełożył się na życie erotyczne. Jak zaznaczają naukowcy, w przypadku kobiet taka terapia również korzystnie wpływa na libido.

WH 11/2016

Zobacz również:
REKLAMA