Jak zwiększyć libido?

Oto najpopularniejsi „hamulcowi” libido i najlepsze sposoby, by ich zneutralizować. Dzięki nim będziesz mieć większą ochotę na seks.

seks fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Hamulec: niepokój, stres – właściwie wszystkie negatywne emocje.

Gaz: głębokie oddychanie albo 10-minutowa medytacja obniżą poziom hormonów stresu. Erotyczny film (albo książka) pomogą Ci zrobić „przekierowanie” myśli na seks. Kąpiel czy prysznic (takie symboliczne spłukanie z siebie problemów) oraz masturbacja to kolejny dobry sposób na koncentrację na zmysłowych przyjemnościach ciała.  

Hamulec: ból miednicy, który mogą powodować torbiele jajników, albo endometrioza sprawiają, że unikasz seksu, jak możesz.

Gaz: dziewczyno, ile to trwa? Tu nie ma żartów. Natychmiast zapisz się na wizytę do ginekologa. Dokładnie opisz swoje objawy bólowe, łącznie z problemami w życiu seksualnym. Poddaj się leczeniu, a odzyskasz radość z seksu.  

Hamulec: niektóre leki, takie jak antydepresanty czy środki na obniżenie ciśnienia, mogą „namieszać” w naszym wewnętrznym systemie regulującym pożądanie.

Gaz: ćwiczenia. Badania z 2012 roku dowodzą, że ćwiczenia kardio wykonywane w wysokim tempie mogą odwrócić negatywne skutki zażywania leków. Ale tak czy inaczej bez fałszywego wstydu powiedz lekarzowi o swoich objawach po lekach.  

Hamulec: „Cukier” – mówi Alexandra Jamieson, znana amerykańska propagatorka zdrowej diety. Nadmiar cukru obniża poziom testosteronu, który z kolei jest katalizatorem libido zarówno u facetów, jak i u kobiet. A poza tym po zjedzeniu słodyczy robimy się senne.

Gaz: ogranicz słodycze, a na kolację z ukochanym zaserwuj ostrygi. A co! I to nie dlatego, że są afrodyzjakiem (bajki), tylko dlatego, że są bogate w cynk, który ułatwia organizmowi efektywną gospodarkę kobiecymi hormonami: estrogenem i progesteronem.  

Dowiedz się więcej o swoim libido oraz poznaj fakty i mity na temat kobiecej masturbacji.

WH 09/2016

Zobacz również:
REKLAMA