Jak przygotować aromatyczną kąpiel dla dwojga? [Zapytaj WH]

Nasi eksperci po raz kolejny odpowiedzieli na pytania czytelniczek.

Getty Images

Wybierz takie zapachy, które pobudzają zmysły. Możesz iść za przykładem Kleopatry, która kazała skrapiać żagle swego złotego okrętu olejkiem z kwiatów, w tym z damasceńskich róż, nazywanym olejkiem miłości. „Zapachy z nutą róży podkreślają kobiecość, pomagają poczuć się zmysłowo i podkręcają libido” – zapewnia senselierka, ekspert zapachowy Marta Siembab. I dodaje: „Doskonałym afrodyzjakiem są również słodkie zapachy. Królową jest wanilia – cudownie łączy się z akordami karmelu, czekolady, waty cukrowej czy pralinek. Jak słodkie nuty zapachowe wpływają na samopoczucie? Tworzą nastrój zmysłowego rozleniwienia, wzmagają erotyczne napięcie. Są sygnałem zapraszającym do bliskości, wraz ze światłem świec budując atmosferę intymnego wieczoru we dwoje”.

Do aromatycznej ceremonii możesz użyć pachnących olejków, mydeł czy po prostu samych zapachowych świec.

Po czym poznać dobry salon tatuażu? Czy wiosna to dobra pora na tatuaż?

Dobry salon tatuażu można poznać przede wszystkim po zadowolonych klientach. Zanim zdecydujesz się na wybór miejsca, w którym wykonasz tatuaż, poczytaj opinie, zajrzyj na profil salonu prowadzony na Facebooku czy Instagramie. Umów się na wizytę konsultacyjną, porozmawiaj z tatuażystą, przyjrzyj się bliżej pracy w salonie i na własne oczy oceń higienę. „Każdy świadomy tatuator wie, jak bardzo niebezpieczne są choroby zakaźne, i pilnuje czystości na każdym kroku. A które pomieszczenie pozwala najłatwiej ocenić czystość osób pracujących w danym miejscu? Toaleta. Jeżeli tak pozornie nieważne miejsce, jak toaleta, jest czyste, to możemy być pewni, że inne kwestie też są dopięte w temacie higieny” – podkreśla Patryk Walęga, założyciel studia tatuażu artystycznego TIME4TATTOO.

Kiedy najlepiej zrobić tatuaż? „Podczas wykonywania tatuażu należy być bezwzględnie zdrowym, wyspanym i najedzonym. Pozornie pora roku nie jest żadną przeszkodą, ale tatuaże nie lubią słońca, więc gdy zdecydujesz się na niego latem, to musisz go przed nim zabezpieczać. Słońce uszkadza pigment i w przypadku gdy skóra nie jest zabezpieczona wysokim filtrem, rozbija go na mniejsze cząsteczki” – wyjaśnia Walęga.

To może banalne, ale co zrobić z łyżeczką do kawy?

Wcale nie banalne, bo to właśnie drobiazgi czynią różnicę. Savoir-vivre rozstrzyga ten kłopocik następująco: łyżeczkę zawsze odkładamy tak, by w całości leżała na spodku filiżanki. Nie z główką opartą o brzeg spodka, a trzonkiem opartym o stół, ponieważ spływający po łyżeczce napój może pobrudzić obrus. Powiecie, że przecież wystarczy oblizać łyżeczkę i problem kapania będzie rozwiązany, lub po prostu pić kawę z łyżeczką zostawioną w filiżance. Obu tym rozwiązaniom etykieta mówi stanowcze „nie”. Lizać można gałkę lodów na ławce w parku, ale oblizywanie czegoś w towarzystwie w restauracji jest absolutnie wykluczone. Natomiast picie z filiżanki z łyżką w środku jest nie tylko nieeleganckie, ale grozi też poważną kontuzją.

A piankę z cappuccino można chociaż zjeść?

W domu tak, w knajpie, nie. Sorry.

Ile właściwie powinien trwać sam stosunek? Jest jakaś norma?

Jeśli oboje jesteście zadowoleni, Ty masz satysfakcję z tej zabawy, to naprawdę nie musicie się oglądać na żadne normy. Sami je tworzycie dla siebie. Ale jest oczywiście coś takiego, jak statystyka. Badanie przeprowadzone w 2005 roku z udziałem 500 par z całego świata wykazało, że średnia sesja seksualna trwa zaledwie 5,4 min– z prezerwatywą lub bez niej. Jednak według badania z 2008 r. większość seksuologów zgadza się z opinią, że „pożądany” seks trwa od 7 do 13 min. Niestety, wielu facetów wyedukowanych na pornolach ma jakieś nierealistyczne oczekiwania wobec siebie. Więcej luzu i więcej zaufania do własnych odczuć nikomu nie zaszkodzi.

Zobacz również:
REKLAMA