Jak flirtować z facetem? 10 wskazówek WH

Flirtowanie jest sztuką - i mamy na to naukowe dowody. Jeśli chcesz wiedzieć, co powinnaś robić, by randka zakończyła się po Twojej myśli, poznaj 10 zaskakujących faktów na temat flirtu.

para, związek, pocałunek fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Badania pokazują, że flirtowanie nie tylko może przesądzić o sukcesie randki, ale może też zadziałać lepiej niż to, jak będziesz na niej wyglądała. Przeprowadzając badania w miejscach, gdzie ludzie randkują, dr Monica Moore zauważyła, że "to nie wygląd sprawia, że jesteśmy zainteresowani druga osobą. To sygnały, które potencjalny partner nam wysyła, jak na przykład pewność siebie przy utrzymywaniu kontaktu wzrokowego i podczas uśmiechania się". Jakie to proste, prawda?

Poniżej znajdziesz 10 rzeczy związanych z flirtowaniem, które nie tylko Cię zaskoczą, ale i mogą przydać się na co dzień.

1. Flirt ma pięć odmian

Gdy myślałaś, że subtelny dotyk ramienia lub niewinne mrugnięcia równają się flirtowi, nie miałaś racji. Według University of Kansas jest tak właściwie 5 rodzajów flirtowania: tradycyjne, fizyczne, szczere, figlarne i uprzejme. Podczas gdy 25 procent flirtów zaliczyć można do kategorii figlarnych, 30 procent to świadome wabienie partnera w sieć pożądania.

2. Kontakt wzrokowy sprawia, że jesteś atrakcyjniejsza

Gdy już przestaniesz się uśmiechać, postaw na kontakt wzrokowy. Nie tylko będzie on sygnałem, wskazującym na zainteresowanie drugą osobą, ale i magnesem, dzięki któremu skupisz na sobie całą uwagę drugiej osoby. Badania pokazały, że wzajemne spojrzenie, trwające nieprzerwanie przez 2 minuty, może prowadzić do rosnącego uczucia namiętnej miłości.

randka, para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3. Dotyk jest koniecznością

Gdy mężczyźni do kwestii dotyku muszą podejść delikatnie (no przecież żaden z nich nie chciałby dostać w twarz na pierwszej randce, prawda?), my, kobiety, możemy podejść do tematu bardziej zuchwale, aby podkręcić atmosferę spotkania.

Są trzy poziomy dotykania: przyjazne (np. złapanie za ramię, lekkie muśnięcie), zaprzeczające faktom (np. objęcie ramieniem, złapanie w talii, dotknięcie przedramienia), a także nuklearne, które oznacza dotknięcie twarzy. To ostatnie, jak tylko możesz i czujesz, że nie będzie to wyglądało niezręcznie, praktykuj jak najczęściej! Poznaj też jego czułe punkty i wykorzystaj tę wiedzę w praktyce.

4. Granie niedostępnej działa

Tak, to prawda, i mało tego - potwierdziły to badania. Prezentując się mężczyźnie jako "trudno dostępne dobro luksusowe", utrzymujesz ekstremalnie wysokie zainteresowanie drugiej osoby, co jest kluczowe. Dlaczego? Ludzi kręci najbardziej to, czego nie mogą dostać, więc bądź dla niego zakazanym owocem.

shutterstock.com
fot. 2015/shutterstock.com

5. Dla mężczyzn wiek się nie liczy

Jeśli chodzi o spędzenie szalonej nocy w towarzystwie kobiety, dla mężczyzny nie ma znaczenia, w jakim wieku jest jego partnerka. Liczy się dobra zabawa, a tę gwarantuje tylko dobre towarzystwo. Dlatego w takich okolicznościach kwestia wieku będzie dla mężczyzny drugorzędna, więc nie przejmuj się swoją metryką, tylko baw się dobrze!

6. To, jak mówisz, ma znaczenie...

Jak większość z nas wie, mężczyźni i mówienie seksownym głosem nie mają ze sobą za wiele wspólnego. Na szczęście, kobiety radzą sobie świetnie z zabawą głosem - potrafimy mówić płynnie i szybko, kiedy jesteśmy zainteresowane, a w momencie, gdy czujemy zniechęcenie, nie wahamy się mówić w sposób niepewny i niezręczny. W tym cała rzecz!

Póki co mówimy o flircie, ale nie zaszkodzi też dowiedzieć się, dlaczego warto uprawiać głośny seks

czerwona sukienka fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

7. ...tak samo jak to, jak trzymasz głowę.

Naukowcy z University of Newcastle w Australii odkryli, że kobiety są najbardziej nęcące, gdy przechylają głowę do przodu i spoglądają nieco do góry. Taka postawa jest bardziej kobieca, dlatego działa uwodząco na mężczyzn. Ci natomiast, by wyglądać bardziej męsko, a tym samym bardziej atrakcyjniej dla nas, przechylają głowę do tyłu i będą spoglądać nieco w dół, w kierunku nosa.

8. Czerwony kolorem flirtu

Jeśli na spotkanie ubierzesz się w czerwień, możesz mieć pewność, że nie pozostaniesz niezauważona. Bez względu na to, czy wybierzesz czerwoną sukienkę, czy szminkę (zobacz, jak się malować czerwoną szminką), kolor ten pozwoli Ci na wyrażenie siły i pewności siebie, który czerwień symbolizuje.

Efekt czerwonej sukienki nie tylko pomoże Ci skupić na sobie uwagę, ale sprawi, że będziesz wyglądała na bardziej otwartą na seksualne doznania - dlatego przez wyjściem zastanów się dwa razy, jaki efekt tak na prawdę chcesz osiągnąć swoim ubiorem.

randka ssuaphotos / shutterstock.com
fot. ssuaphotos 2015/shutterstock.com

9. Siła konkretu

Podczas gdy kobiety mają tendencje do rozwlekłego i nudnego wprowadzania do tematu, do mężczyzn bardziej przemawia mówienie bez owijania w bawełnę - dlatego też wolą bezpośrednie partnerki. Nie ma nic bardziej seksownego, jak mówienie dokładnie o tym, na co masz ochotę. Przedstawiciele obojga płci zauważają jednocześnie, że słodki i niepoważny podryw jest po prostu nie do przyjęcia.

10. Flirt dla zdrowia

Flirt służy także naszemu zdrowiu. Dziwne, ale prawdziwe! Okazuje się, bowiem, że ci, którzy praktykę flirtu stosują regularnie, mają więcej krwinek białych w organizmie, a to oznacza, że są dużo, dużo zdrowsi.

Tekst: Amanda Chatel

WH

REKLAMA