Erotyczne sny: co oznaczają?

Co to znaczy, kiedy śnią się zęby? Wydatki na dentystę, oczywiście. A jeżeli śni Ci się erotycznie Twój wstrętny eks? Cóż, to bardziej skomplikowana historia. Posłuchajcie, co na to psychologia.

sny erotyczne fot. shutterstock
fot. shutterstock

Niektóre erotyczne sny są tak dziwaczne i zawstydzające, że nigdy w życiu byśmy ich nikomu nie opowiedziały. A już zwłaszcza naszemu partnerowi. Nasze sny po prostu w ogóle się nas nie słuchają i złośliwie stawiają nas w krępujących sytuacjach albo wpychają w ramiona ludzi, którzy na jawie w ogóle nas nie kręcą. Czy to oznacza, że coś z nami nie w porządku? Ależ wręcz przeciwnie!

Z celebrytą

Co to znaczy?

To oczywiście może być efekt Twojej fascynacji Hemsworthem, nic w tym dziwnego. Ale na głębszym poziomie taki sen może symbolizować potrzebę większej atencji ze strony partnera albo w ogóle otoczenia. Inna interpretacja – ostatnio tak podreperowałaś poczucie własnej wartości, że Twoja podświadomość uznała, że właściwie dlaczego taka wspaniała kobieta nie mogłaby zadawać się z Liamem?

Od snu do realu

A może przydałoby się wam trochę więcej zabawy, teatralności w łóżku? Co powiesz na odgrywanie ról – np. zabawy w nieznajomych czy jakieś delikatne 50 twarzy (sama wiesz, kogo)? A w ogóle to żadne przestępstwo, jeśli czasem, kochając się ze swoim facetem, zamykasz oczy i wyobrażasz sobie kogoś innego. Jemu to się też pewnie zdarza. Ale lepiej zrobisz, jeżeli nie będziesz mu się akurat z tego zwierzać.

Z byłym

Co to znaczy?

To niekoniecznie musi być objaw tęsknoty za byłym facetem. Jeżeli jesteś teraz w dobrej relacji i świadomie niczego nie żałujesz, to sen o byłym może tylko zwracać Ci uwagę na coś, czego brakuje Ci w obecnym związku, albo na cechę byłego, której Ci brakuje (istnieje teoria mówiąca, że śnimy głównie o sobie, a inni ludzie reprezentują tylko różne aspekty naszej jaźni). Na przykład Twój eks był agresywny, co Ci się wtedy nie podobało, ale teraz z kolei może Ci brakować asertywności w życiu codziennym.

Od snu do realu

Jasna sprawa, że o tych snach również nie powinnaś opowiadać swojemu partnerowi. Ale z drugiej strony może faktycznie z Twoim byłym seks był fajny, a z nowym się jeszcze nie zgraliście? To dlaczego nie miałabyś pokazać mu, co najbardziej lubisz, nie zdradzając mu, kiedy i z kim to trenowałaś?

ZOBACZ TEŻ: 9 ciekawostek dotyczących snów.

sny erotyczne fot. shutterstock
fot. shutterstock

Z twoim obecnym

Co to znaczy?

Nie, to nie znaczy, że brakuje Ci fantazji. To oznacza, że macie ze sobą bardzo silną więź. Jednak sny rzadko odzwierciedlają to, co jest. Bardziej prawdopodobne jest, że ukochany przyśnił Ci się w trochę innej roli niż zazwyczaj występuje. Co tu dużo ukrywać: na ogół we śnie odzywa się nasza tęsknota za takim niegrzecznym, bardziej pierwotnym, dzikim seksem.

Od snu do realu

Nie ma lepszego sposobu na opowiedzenie partnerowi o swoich potrzebach niż zwierzenie się ze swojego snu z nim w roli głównej. Korzystając z okazji, możesz jeszcze ubarwić swoją historię w detale, które zostały niesłusznie w śnie pominięte.

Z kobietą

Co to znaczy?

Jeżeli jesteś heteroseksualna, to sen raczej nie zmieni Twojej orientacji. Erotyczna fantazja z kobietą może być komunikatem z Twojej podświadomości, abyś zaakceptowała, doceniła i rozwijała swoją kobiecość. Może jesteś zbyt twarda, zbyt krytyczna wobec siebie i innych ludzi? Może nie lubisz swojego ciała i tej delikatnej, wrażliwej części swojej osobowości? Podświadomość mówi, że czas to zmienić.

Od snu do realu

Dobrym sposobem zaprzyjaźnienia się ze swoją kobiecością i seksualnością jest masturbacja. Taka randka z samą sobą, kiedy to możesz odkrywać i cieszyć się swoim ciałem.

A czy wiesz co dzieje się w Twoim organizmie gdy śpisz i śnisz? Sprawdź!

Zobacz również:
REKLAMA