Dlaczego Twój partner nie ma ochoty na rozmowę po seksie? [seksualne newsy WH]

Co powinien jeść Twój partner, jeśli chcesz szybko zajść w ciążę? Dlaczego on nie ma ochoty na przytulanki po seksie i co ma cukier do udanej randki? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali nasi redaktorzy.

para, przytulanie karelnoppe / shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Kochający, ale mrukliwy

Twój partner nie ma ochoty na rozmowę po stosunku? To nie jego wina. Jak donoszą badacze z University of Connecticut, mężczyźni z wysokim poziomem testosteronu generalnie rzadziej są skłonni do tego rodzaju dyskusji, a jeżeli już im się one zdarzają, często wypowiadają się krytycznie. Może lepiej po prostu przytulać się bez słowa... Ochota na sen po stosunku to normalka. Gorzej, gdy zmorzy go przed...

przepisy na drinki fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Eliksir miłości

Jak wynika z badań przeprowadzonych na Ohio University, po wypiciu słodkiego drinka mamy większą ochotę, aby zakończyć randkę w łóżku. Naukowcy tłumaczą, że to nie tylko efekt alkoholu, ale oddziałującego na mózg cukru. Weź to pod uwagę, gdy następnym razem będziesz decydować, czego chcesz się napić. Możesz też wypróbować któryś z naszych przepisów na drinki.

awokado mustiki / shutterstock.com
fot. mustiki 2015/shutterstock.com

Jego potencjał

Jeżeli staracie się o dziecko, zwróć uwagę partnerowi na to, co je. Okazuje się, że świeże owoce i warzywa, które zawierają pestycydy, mogą niekorzystnie wpływać na produkcję spermy („Human Reproduction”). Oto krótka lista produktów, po które warto i nie warto sięgać.

Nie warto

  • jabłka
  • truskawki
  • winogrona
  • seler

Warto

udany związek, romantyzm a emancypacja fot. shutterstock.com
Czy potrzebujemy jeszcze romantyzmu?

82 tyle procent przyjaciół od seksu dalej pozostaje w bliskiej relacji, gdy rezygnują z miłosnych igraszek („Archives of Sexual Behavior”). Zdaniem badaczy kluczem do sukcesu jest wyznaczenie jasnych granic.

WH 06/2016

Zobacz również:
REKLAMA