Co jeść, żeby mieć większą ochotę na seks i inne ciekawostki o seksie

Dlaczego warto się przytulać? Jakie filmy podkręcają libido? Które produkty sprawią, że będziesz miała większą ochotę na seks? Jaki jest stosunek facetów do seksu oralnego? Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną porcję ciekawostek dotyczących seksu. 

afrodyzjaki fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Ponieważ w sieci dostępnych jest wiele specyfików, które mają wpłynąć na popęd seksualny, naukowcy postanowili wziąć je pod lupę. Jak wynika z analizy przygotowanej przez International Society of Sexual Medicine, wiele z reklamowanych produktów to zwykły humbug. Dobrze działa natomiast korzeń maca albo żeń-szenia. Aby odczuć ich pozytywny wpływ, musisz jednak przyjmować do 3 gramów afrodyzjaku dziennie.

Unikaj m.in. środków z muchą hiszpańską, które przyczyniają się do powstawania problemów z nerkami.

Sprawdź, co jeszcze spowoduje, że będziesz miała większą ochotę na seks i poznaj 10 sposobów na lepszy orgazm.

fot. Getty Images
fot. Getty Images

Słodkie lekarstwo

Wszystkie wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale teraz dostałyśmy dodatkową podpowiedź, jak to robić. Jak wynika z badań przeprowadzonych na Carnegie Mellon University, im więcej się przytulamy, tym mniejsze szanse, że zachorujemy. A jeśli już to się zdarzy, symptomy przeziębienia będą mniej dokuczliwe. To chyba najprzyjemniejsza kuracja na świecie!

para fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Filmowy zawrót głowy

Naukowcy z Maastricht University postanowili zbadać, jakie fi lmy podkręcają libido. Szybko wyszło na to, że w przypadku kobiet najlepiej sprawdzają się romantyczne, a najgorzej pornograficzne. Niestety, faceci mają dokładnie odwrotnie... 

Przyjemność ustami

21% mężczyzn nie chce sprawiać swojej partnerce przyjemności ustami, za to sami chętnie korzystają z tego rodzaju pieszczot (Sex Information and Education Council of Canada). Mamy tylko jedno pytanie: co jest nie tak z ty mi facetami? 

WH 04/2016

Zobacz również:
REKLAMA