8 mitów na temat seksu

Za każdym razem, gdy robimy jakąś ankietę, okazuje się, że rzeczywistość wygląda trochę inaczej niż się spodziewałyśmy. Jak widać nasze podejście do seksu zmienia się szybciej niż światowa ekonomia. Ale za to – w odróżnieniu od tej ostatniej – na lepsze. Oto wyniki naszej ankiety, którą przeprowadziliśmy wspólnie z redakcją Men's Health.

seks mity fot. shutterstock
fot. shutterstock

1. Kto ma więcej przyjemności w seksie?

MIT: Mężczyźni zawsze mają frajdę z seksu.

HIT: W dzisiejszych czasach faceci są pod większą presją.

Kiedyś to kobiety musiały się bardziej starać, dobrze wyglądać itp. Emancypacja ekonomiczna kobiet zrobiła swoje i dzisiaj już nie wystarczy, że facet jest. Kobiety oczekują od niego, że będzie się co najmniej tak samo starał, jak one. Dobrze wyglądał, był zadbany, wyrzeźbiony, a w łóżku nie odwalał jakiejś amatorszczyzny. Nic dziwnego, że w międzynarodowych badaniach WH i MH okazało się, że o ile 81% kobiet określa swoje życie seksualne jako bardzo udane, o tyle opinię tę podziela tylko 71% facetów.

2. Czy lubimy zabawki?

MIT: Gadżety seksualne to normalka.

HIT: Tylko 12-13% używa ich regularnie.

Większość pytanych czytelników i czytelniczek ma do nich stosunek ambiwalentny. Nie mają nic przeciwko, ale nie zawsze chcieliby je mieć w łóżku. Jedna czwarta kobiet i 38% facetów jest raczej entuzjastyczna. Ale my wolimy używać wibratorów w samotności. Warto od czasu do czasu przejrzeć nowości, bo oferta rozwinęła się niesamowicie. Weszliśmy w epokę bardzo dizajnerskich, wysoko zaawansowanych urządzeń smart, współpracujących z iPhone’em. Najnowsze wynalazki znajdują się nawet w oscarowym zestawie prezentowym dla gwiazd.

3. Jak lubimy najbardziej?

MIT: Misjonarz.

HIT: Od tyłu.

Nasze ulubione pozycje to piesek (35%) i kowbojka (22%). Klasyczny misjonarz to tylko 9%. Wolimy takiego z uniesionymi nogami. U facetów jest mniej więcej podobnie. Runął również mit, jakoby kobiety potrzebowały godzinnej rozgrzewki w postaci gry wstępnej. Dla 28% wystarczy 15 minut, a 20% zadowoli się dziesięcioma minutami. Współczesne dziewczyny podchodzą do seksu trochę jak faceci: szybciej się podniecają i łatwiej osiągają orgazm.

4. Gdzie się spotykamy?

MIT: Sieć jest jednym wielkim portalem randkowym.

HIT: Nadal wolimy real.

To, że wszyscy używamy Tindera, jest jakimś wymysłem speców od promocji. Badania tego nie potwierdzają. Okazuje się, że większość z nas poznaje partnerów dokładnie tak jak pokolenie wcześniej: przez wspólnych znajomych – 49%, na imprezach w klubach – 14%, na uczelni albo w pracy – 28%. Tylko 4,5% deklaruje, że skorzystało z portalu randkowego, a do Tindera przyznaje się też 4,5%. Faceci są bardziej otwarci, ale my jednak uważamy, że rekomendacja znajomych daje nam jakąś gwarancję, że spotkany facet nie jest seryjnym mordercą.

5. Jaki mamy stosunek do wierności?

MIT: Jesteśmy raczej konserwatywni.

HIT: Lubimy od czasu do czasu poszaleć, ale mamy wyrzuty sumienia.

Zanim stworzymy taki w miarę stały układ, większość z nas ma nie więcej niż 2-3 partnerów. Tworzymy na ogół udane związki (tylko 10% badanych myśli o rozstaniu). A jednak z danych CBOS wynika, że co drugi Polak i co trzecia Polka mają na koncie zdradę. Zwłaszcza w przypadku kobiet ten wskaźnik zdecydowanie wzrósł. Hmm, to ciekawe, bo w badaniu przeprowadzonym przez MH i WH w 2016 r. okazało się, że 80% uważa zdradę za coś absolutnie niedopuszczalnego. A co myślimy o trójkątach? 4,5% ma takie doświadczenia za sobą.

6. Po co nam właściwie seks?

MIT: Biologia.

HIT: Miłość.

Są tacy, którzy twierdzą, że to czysta biologia i nie ma co mieszać tego z uczuciem. Ale nas nie oszukacie. Większość z nas (zarówno czytelniczki, jak i czytelnicy MH) ma romantyczne podejście: seks jest formą wyrażania czułości i miłości. Tylko 4% kobiet i 5% facetów na pytanie, co jest ich głównym celem w seksie, odpowiada: „Własny orgazm”. 1,8% natomiast przyznaje, że poszukuje nowych doznań. Większość zgodnie twierdzi, że najważniejsza jest bliskość z partnerem czy partnerką. Dobra wiadomość dla kobiet, i powtarza się w wielu innych badaniach: mężczyźni, w porównaniu do własnych ojców czy dziadków, złagodnieli i są bardziej ukierunkowani na związek.

7. Czy lubimy na ostro?

MIT: My to raczej na waniliowo.

HIT: No jasne, że tak!

Ja nie wiem, czy to ten Grey tak narozrabiał, ale od pewnego sado-maso najlepsze. ma i używa kajdanek. 44% czytelniczek pozwala się wiązać, a 33% również wiąże partnera (a co – to się nazywa partnerski związek!). 85% kobiet nie ma nic przeciwko temu, żeby partner wymierzył im kilka klapsów w pupę, a 28% nawet mu oddaje. O podniecającym świntuszeniu to już nawet szkoda wspominać (48%). A seks analny? 42% czytelniczek jest za.

8. Czy często udajemy orgazm?

MIT: Większość kobiet robi to regularnie.

HIT: Już nie chcemy oszukiwać partnera.

Szczerość w seksie to podstawa. Do niedawna badania pokazywały smutną prawdę: większość kobiet regularnie go udawała, żeby mieć to już z głowy i nie sprawiać partnerowi przykrości. Te złe czasy minęły. 50% z nas twierdzi, że nigdy nie udaje orgazmu. 22% mówi, że robi to bardzo rzadko. To jest prawdziwy dowód na to, że zaczęliśmy się lepiej komunikować w związku. Chociaż faceci mogą nie być zachwyceni, ale muszą zrozumieć, że bez informacji zwrotnej nigdy nie osiągnie się mistrzostwa. Tak jest lepiej dla związku.

ZOBACZ TEŻ: Jak raz na zawsze skończyć z łóżkową nudą?

REKLAMA