7 drobnych rzeczy, które możesz zrobić podczas seksu, aby wzmocnić wasz związek

Może jesteś fanką seksu a la 50 twarzy Greya, a może wolisz bardziej romantyczne klimaty - wszystko jest kwestią upodobań i jest w porządku. Ale tak czy inaczej, nie jest tajemnicą, że seks, zarówno perwersyjny, jak i romantyczny, jest najlepszym sposobem na zwiększenie poczucia bliskości z partnerem.

lepszy seks fot. Shutterstock.com

Nawet naukowcy są tego zdania. Podczas seksu mózg zalewa nasz organizm hormonami i neuroprzekaźnikami, a zwłaszcza oksytocyną, która jest znana jako „hormon miłości” i nie bez powodu. Oksytocyna zmniejsza uczucie stresu i niesamowicie zwiększa poczucie zaufania, bezpieczeństwa, więzi i miłości. Przytulanie, dotyk skóry partnera powoduje uwolnienie tych hormonów, dzięki czemu już same pieszczoty stanowią wyzwalacz uczucia bliskości. Ale możesz jeszcze wzmocnić te uczucia za pomocą tych siedmiu kroków. Wypróbuj dziś wieczorem.

Bądź głośna

Być może uważasz, że hałaśliwy seks to robienie cyrku, to jednak milczenie podczas seksu oznacza, że tracisz okazję do pogłębienia bliskości. Powiedz swojemu partnerowi, co lubisz, a czego nie, albo okaż mu to za pomocą pomruków, czy okrzyków zadowolenia.

Oddychaj głęboko

Głębokie oddechy, to z jednej strony komunikowanie partnerowi, że odczuwasz przyjemność, a z drugiej sposób na zwiększenie Twojego podniecenia. W seksie tantrycznym uczy się partnerów oddychać w jednym rytmie, aby stworzyć bliskość na głębokim poziomie.

Precz z elektroniką

Nie jest Ci potrzebna w sypialni. Upewnij się, że telewizor jest wyłączony, a dzwonek telefonu oraz sygnał powiadomień cichy. A już na pewno nie rób sobie przerwy, aby sprawdzić wiadomości. Podczas seksu, Ty i Twój partner powinniście skupiać się wyłącznie na sobie.

Usuń zwierzęta z sypialni

Wiele osób śpi ze swoimi zwierzętami w łóżku, ale czy naprawdę chcesz, aby Twój pies lub kot patrzył na Ciebie podczas seksu? Być może niektórym to nie przeszkadza, ale w wielu przypadkach całkowicie niszczy nastrój. Zwierzęta mogą dostać swoją porcję czułości później, a teraz za drzwi.

Spraw, by twoja sypialnia stała gniazdkiem miłości

Twoja sypialnia powinna być miejscem, w którym kochasz się i śpisz. Nie jest to miejsce, w którym pracujesz, płacisz rachunki lub rozmawiasz przez telefon. Chodzi o to, aby budziła jednoznaczne skojarzenia. Zadbaj o odpowiedni wystrój, ma być pięknie, intymnie. Żadnej bylejakości i bałaganu.

Otwórz oczy

Wielu z nas zamyka oczy podczas seksu, ale warto mieć je otwarte przynajmniej przez część czasu. Mamy dowody na to, że gdy dwoje ludzi patrzy sobie w oczy z bliskiej odległości, to reaktywna część mózgu, układ limbiczny, uspokaja się i pozwala ludziom doświadczyć głębszego połączenia.

Zaplanuj romantyczny wieczór

Ujmijmy to tak: nie każdy posiłek musi być pięciodaniową kolacją. Szybki burger może czasami być strzałem w dziesiątkę, ale zbyt dużo fast foodów też nie jest dobre. W seksie jest dokładnie tak samo. Szybki numer od czasu do czasu jest fajny i zabawny, ale czasami potrzebujesz pięciodaniowej kolacji, a to wymaga czasu, planowania i wysiłku. Pamiętaj, aby od czasu do czasu wykroić czas na świece, flirt, przekomarzanie się i grę wstępną, tak żeby rozkoszować się każdym kęsem. To sprawi, że seks będzie wyjątkowy, a wyjątkowy seks miewamy z wyjątkowymi osobami. To ważne, żebyście się obydwoje czuli wyjątkowi dla siebie.

ZOBACZ TEŻ: Sztuka rozmawiania - słowa, które umocnią Wasz związek

Zobacz również:
REKLAMA