10 pomysłów na jesienną randkę

Kiedyś nawet nieśmiertelne trio: kolacja, kocyk i Netflix może się znudzić. To wtedy sięgnij po nasze propozycje.

jesienna randka fot. Shutterstock.com

Jesień to zdecydowanie najlepsza pora roku i spotkam się na ubitej ziemi z każdym, kto twierdzi inaczej. Po pierwsze, tęczowe liście. Po drugie, rześka swetrowa pogoda. I wreszcie, mnóstwo okazji do spędzenia romantycznych chwil ze swoją druga połówką – od degustacji cydru po czytanie książek przy trzaskającym ogniu na kominku (albo przy wirtualnym tle).

Jeśli ostatnio Wasze randki stały się nieco monotonne, uznaj nowy sezon za Wasz nowy początek. Wypróbowanie razem czegoś innego, niż zwykle może tchnąć w Wasz związek świeże emocje – bez względu na to, jak długo jesteście razem. Eksperci potwierdzają tę zależność: wspólne angażowanie się w nowe aktywności dodaje związkowi pikanterii, stymuluje komunikację i pozwala spojrzeć na partnera świeżym okiem.

Dr Shawntres Parks, licencjonowany terapeuta małżeństw, podkreśla, jak ważne jest znalezienie równowagi między tym, co znane, a tym, co nowe, jeśli chodzi o randki: „Połączenie niespodzianki i poczucia komfortu jest sytuacją idealną do poprawienia relacji w związku.”

To prawda, że planowanie randki może być również trochę stresujące i czasochłonne, zwłaszcza jeśli Twój związek wciąż jest świeży. Na szczęście dla wszystkich zakochanych, WH ma dla Was 10 pomysłów na jesienne randki, które możecie przedstawić partnerom, jako swoje własne (nie piśniemy pary z ust).

Urządźcie wieczorek literacki

Jeżeli lubicie czytać, przygotujcie sobie wygodne legowiska, odpalcie tło kominka na YouTube (albo rozpalcie w prawdziwym, jeśli go macie), zróbcie dzbanek herbaty i wtuleni zaczytujcie się w ulubionych lekturach. Albo wybierzcie pasującego obojgu audiobooka i razem słuchajcie nowej historii. Później możecie pogadać o wartości dzieła.

Wspólnie uprawiajcie jogę

Joga dla par w domu? Może dostarczyć Wam mnóstwo funu, ruchu i seksualnej energii. A do tego jest bardzo łatwa do zrealizowania. Na YouTube jest wiele filmów, które pokazują dokładnie, jak uprawiać jogę w parach, nawet przy zupełnym braku doświadczenia. Wspólne wygibasy mogą być wstępem do świetnego zakończenia wieczoru.  

Wybierzcie się na przejażdżkę o zachodzie słońca

Któreś z Was ma samochód? Wybierzcie się na przejażdżkę po horyzont. Kolory jesieni, jak banalne by nie były, co roku tak samo zachwycają i wprawiają w dobry nastrój. Przejedźcie się o zachodzie słońca w piękny, bezchmurny dzień. Do tego jazzowa playlista, kawa na wynos i macie niezapomniana randkę.

Przygotujcie deskę serów

Amber Lee, certyfikowana swatka, jest wielką fanką przygotowywania kolacji we dwoje. „Kupcie kilka różnych butelek wina, hummus, oliwki, wybór serów i wędlin – radzi ekspertka. – Przygotowanie czegoś razem jest niezawodnym sposobem na zadzierzgnięcie więzi.”  Dodatkowo możecie próbować nowych rzeczy, co pobudza zmysły i zachęca do dalszych eksperymentów.   

Powygłupiajcie się na placu zabaw

„Idźcie na lokalny plac zabaw i pobujajcie się na huśtawkach, pokręćcie na karuzeli, pozwijajcie z drabinek. „Powrót do prostych przyjemności z dzieciństwa, to niezawodny sposób na przełamanie lodów i stworzenie atmosfery luźnego popołudnia pełnego śmiechu i radości” – mówi Leah Carey, trenerka intymności.  Plecak pełen przekąsek, termos gorącej czekolady i koc kumpelski wypad zamienią w prawdziwą randkę.

Spędźcie popołudnie nad wodą

Jeśli mieszkasz w pobliżu morza czy jeziora, wybierzcie coś z szerokiego wachlarza sportów wodnych albo po prostu wsłuchajcie się w szum fal, piknikując na wybrzeżu. Bliskość wody ma działanie uspokajające, więc to świetny sposób na rozładowanie stresu podczas nerwowych pierwszych randek. Zbieranie muszelek czy otoczaków pozwoli Wam zająć czymś ręce, więc nawet momenty ciszy nie powinny być krępujące.

Wypróbujcie nową restaurację

Wyjście do restauracji, to randkowy evergreen, ponieważ daje możliwość manewrowania atmosferą. My proponujemy wybrać się do nowo otwartej knajpki, najlepiej z kuchnią, której żadne z Was wcześniej nie próbowało. „Wspólne próbowanie nowych rzeczy zmusza Was do opuszczenia strefy komfortu ręka w rękę. To stwarza znakomitą okazję do nawiązania relacji.” – zauważa Parks.

Zorganizujcie wyjście całą paczką

Zaplanuj wieczór, na który Ty i Twój partner zaprosicie swoich przyjaciół. Możecie zorganizować piknik w parku – z ciepłymi swetrami, grzańcem i historiami o duchach. Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie bliskości w związku jest spędzanie czasu z innymi parami. Kontakt z większą ilością osób, które darzymy sympatią, to też gwarantowany zastrzyk serotoniny. Dodatkowa korzyść, to nawiązanie kontaktu z najbliższymi Twojego partnera. „Nikt nie powie Ci o nim tyle, co jesgo przyjaciele” – zapewnia Parks. Ponadto, stykanie się z problemami i wyzwaniami, przed którymi staja inne rówieśnicze pary, pomoże Wam znormalizować wyzwania, pojawiające się w każdym związku.

Zbierajcie jabłka w sadzie

Istnieją portale, na których możesz znaleźć sadowników oferujących tańsze owoce, o ile zbierzesz je własnymi rękami. To cudowny pomysł na jesienna randkę. Ubierzcie się ciepło, zabierzcie ze sobą koszyki i powspinajcie się na jabłonki. Dzięki zadaniu do wykonania, nie będziecie tak bardzo skupiać się na tym, żeby dobrze wypaść w oczach partnera. Plus, z nazbieranych owoców możecie później upiec razem jabłecznik.

Pościgajcie się

Rywalizacja jest czasami postrzegana jako agresywna i stresująca. Ale czasami może być najlepszą motywacją – by szybciej biec, wyżej skoczyć, mocniej uderzyć. Parks radzi wykorzystywać się nawzajem w związku do uczestnictwa w zdrowej rywalizacji. Możecie robić sobie różne wyzwania: skakanie na skakance, mecz siatkówki, wspinaczka. Nie dość, że spędzicie aktywnie czas, to jeszcze dodacie związkowi odrobinę pikanterii.

Zobacz również:
REKLAMA