[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.9

Wpływ miłości na jedzenie i inne ciekawostki o seksie

Czy hormony miłości mogą wpływać na ilość zjadanych kalorii? Co działa na mężczyzn podczas flirtu? Dlaczego warto używać olejku waniliowego podczas codziennej pielęgnacji? Co może zwiększyć szanse na orgazm? Oto kolejna garść ciekawostek dotyczących seksu.

para fot. shutterstock.com

Miłość i jedzenie

Motyle w brzuchu rzeczywiście sprawiają, że masz mniejszy apetyt. Ciekawy raport na ten temat opublikowano w „Journal of Evolutionary Psychology”. Naukowcy, wykorzystując spray do nosa, podawali badanym oksytocynę.

To hormon miłości, którego poziom podnosi się, gdy jesteś w szczęśliwym związku. Pod jego wpływem uczestnicy eksperymentu jedli mniej o 122 kcal i 9 g tłuszczu na posiłek. Jesteś szczęśliwą singielką? Podobny efekt może wywołać obejrzenie romantycznego filmu. 

Poznaj także 10 zasad udanego związku i sposoby na udany seks.

REKLAMA

fot. Getty Images

Ciężki flirt

Naukowcy potwierdzili to, co przeczuwałyśmy już od dawna – faceci są tragiczni, jeśli chodzi o interpretowanie mowy ciała. Badacze z Indiana University pokazywali grupie 280 osób zdjęcia kobiet. Okazało się, że mężczyźni regularnie odbierali sygnały seksualnego zainteresowania jako objawy sympatii.

Dlatego jeśli Twoja wakacyjna miłość ciągle nie będzie w stanie wziąć spraw w swoje ręce, daj mu jasno do zrozumienia, co masz na myśli, albo sama przejdź do działania. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na Bucknell University, na mężczyzn podczas flirtu bardzo działa delikatny kontakt fizyczny.  

olejek fot. shutterstock.com

Czas na relaks

Jeżeli masz ochotę na chwilę zapomnienia, zainteresuj się środkami do kąpieli z olejkiem waniliowym. Nie dość, że – jak donosi czasopismo „Molecules” – dobrze oczyszczają one skórę, to jeszcze wpływają stymulująco zarówno na kobiety, jak i na mężczyzn.

Nic w tym dziwnego: wanilia to afrodyzjak znany od wieków, a jak zauważa dr Craig Warren z Sens of Smell Institute, „ten charakterystyczny zapach działa uszczęśliwiająco i jest najbardziej lubianym składnikiem perfum na całym świecie”. Nie ma to jak połączyć przyjemne z pożytecznym.  

BonninStudio 2014/shutterstock.com BonninStudio 2014/shutterstock.com

Seks w zakolanówkach

Masz o 30% większe szanse na orgazm, jeśli... ciepło Ci w stopy. Dlatego kup zakolanówki i obserwuj, jak Twój partner wspina się na wyżyny swoich umiejętności, żeby Ci dogodzić.  

WH 07-08/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij