[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Udany związek a obowiązki domowe

Ponad 1000 Czytelniczek WH i Czytelników MH wzięło udział w naszej ankiecie dotyczącej związków. Jak się sprawy mają, jeżeli chodzi o podział obowiązków i kwestie partnerstwa w związku? Sprawdź.

podział obowiązków domowych w związku Pojęcie sprawiedliwości jest różnie rozumiane, jeżeli chodzi o obowiązki domowe. (fot.shutterstock.com)

Porządki: Kto, co i kiedy

Badania z 2014 roku dowodzą, że im sprawiedliwszy podział obowiązków, tym lepiej partnerzy oceniają związek. I ciekawostka: częściej uprawiają seks. Przy czym warto wiedzieć, że poczucie „sprawiedliwości” jest bardzo subiektywne.

Jak często kłócicie się o obowiązki domowe?

 • Ciągle: 2%
 • Często: 13%
 • Czasem: 32%
 • Rzadko: 29%
 • Nigdy: 24%

A jaki obowiązek domowy uważasz za najbardziej upierdliwy?

Sprzątanie

 • My: 63%
 • Oni: 64%

Zmywanie/opróżnianie zmywarki

 • My: 30%
 • Oni: 27%

Pranie

 • My: 7%
 • Oni: 6%

10 zasad podziału obowiązków

Przekazanych nam przez Boginię Dobrych Związków.

REKLAMA
 1. Wspólnie ustalicie plan, kto się czym zajmuje, kiedy i jak często.
 2. Nie będziecie dzielić się obowiązkami zgodnie ze stereotypami, co jest babskie, a co męskie, tylko według tego, co komu bardziej odpowiada.
 3. Będziecie bardziej cenić wkład pracy i systematyczność niż perfekcję. Pamiętajcie, że wasze defifinicje pojęcia „idealnie czyste” mogą się nieco różnić.
 4. Będziecie wyrażać sobie wzajemnie uznanie za skończoną pracę. Długie pocałunki też się liczą.
 5. Nie będziecie uważać, że jeżeli druga osoba nie wywiązała się ze swojego obowiązku, to jest to dla was zniewaga.
 6. Nie będziecie reagować na niedokończone zadania marudzeniem. To kompletnie zabija motywację. Raczej przypomnijcie sobie ustalenia z punktu 1.
 7. Jeżeli któraś ze stron uważa, że ma więcej obowiązków i że to niesprawiedliwe, zamiast robić z siebie ofiarę, prosi o renegocjacje kontraktu.
 8. Jeżeli któreś z was miało wyjątkowo ciężki czas w pracy, to druga strona bez gadania przejmuje jego obowiązki. Tak robią kochający się ludzie.
 9. Nie wszystko trzeba robić ręcznie. Używajcie technologii – to nie jest przejaw lenistwa.
 10. I pamiętajcie, że fajne bzykanko jest więcej warte niż najczystsza podłoga na świecie.

Wspólne mieszkanie to rzadko sielanka. Bez zachowania środków ostrożności, kredyt hipoteczny może być Waszym najmniejszym zmartwieniem. Poznaj dobre zasady wspólnego mieszkania, aby uniknąć problemów.

WH 06/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij