[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Udany związek: 3 sekrety superpar

Jak stworzyć udany, długotrwały związek? Naukowcy przebadali kilkaset szczęśliwych par i oto mamy naukowo udowodnione warunki brzegowe. Cała reszta to wasza decyzja, że po prostu chcecie być razem i już.

para, związek, miłość W związku są upadki i wzloty, ale przede wszystkim jest codzienność.

1. Bądźcie siebie ciekawi

Bez względu na to, czy jesteście ze sobą sześć miesięcy czy sześć lat, róbcie sobie regularnie zabawę w świeżo poznanych. Zapytaj go, co by zrobił, gdyby wygrał milion. Albo jaka książka zrobiła na nim największe wrażenie. Albo czy wciąż lubi swoją pracę.

„Z czasem ludzie przestają zadawać sobie takie pytania, zakładając, że wiedzą już o sobie wszystko” – mówi dr Terri Orbuch, psycholog z uniwersytetu w Michigan, która od ponad 20 lat obserwuje 373 pary małżeńskie.

A my się zmieniamy i po kilku latach tylko wydaje nam się, że znamy się na wylot. Orbuch twierdzi, że właśnie to charakteryzuje dobre pary: są wciąż ciekawe tego, jak ich druga połówka widzi świat.

2. Romantyzm?

Jeżeli Jennifer Aniston albo Piotr Adamczyk regularnie pojawiają się w waszym salonie, Twój związek może być w niebezpieczeństwie. U namiętnych miłośniczek komedii romantycznych mogą wytworzyć się zupełnie nierealistyczne oczekiwania względem mężczyzn oraz związku, co prowadzi do rozczarowania i braku satysfakcji z tego, co się nam przydarza w realu.

Kiedy początkowa euforia i namiętność w sposób naturalny przygasają i związek wchodzi w inny etap, „uzależnieni od romantyzmu” uznają, że to koniec miłości i szukają dalej. Wbrew pozorom istnieje coraz więcej osób mających problem z rozróżnieniem fikcji od realnego życia, a popkultura żerująca na niedojrzałych emocjach to wspiera.

Wygrywają ci, którzy potrafią zaakceptować fakt, że w związku są upadki i wzloty, ale przede wszystkim jest codzienność. Czyli po prostu do dobrego związku trzeba dojrzeć.

REKLAMA

para, związek, miłość Gdy faceci poślubiają atrakcyjniejszą od siebie kobietę, bardziej angażują się w związek.

3. Bądź jego królewną

Związek z przemiłym facetem o mocno przeciętnej powierzchowności może być receptą na szczęście. Badania profesora Benjamina R. Karneya z University of California w Los Angeles, opublikowane w „Journal of Family Psychology”, dowodzą, że gdy faceci poślubiają atrakcyjniejszą od siebie kobietę, bardziej angażują się w związek.

„Kiedy jednak mężczyzna uważa się za tego atrakcyjniejszego, staje się mniej wspierający” – mówi Karney. (A skąd się biorą nasze upodobania?Rozmiar także się liczy: z badań wynika, że gdy kobiety mają niższe BMI niż ich partnerzy, oboje lepiej oceniają swój związek.

Doświadczenie mówi nam też, że zbyt duża przewaga jednej ze stron – tak pod względem urody, jak i statusu – nie jest korzystna dla trwałości związku, bo zaburza psychologiczną równowagę między partnerami.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij