Szybki numerek: udany seks na zawołanie

Sting chwalił się kiedyś, że dzięki jodze może się kochać 10 godzin. Rany! Widocznie ma za dużo czasu. A co mają robić zapracowani ludzie? Spokojnie, szybki numerek również może być satysfakcjonujący dla kobiet. Oto wskazówki.

seks, szybki numerek, seks na stojąco fot. shutterstock.com

Podobno faceci mają większe libido niż kobiety. Ale okazuje się, że to może tylko stereotyp, bo jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Elite Singles, 65% kobiet i 69% mężczyzn uważa, że seks kilka razy w tygodniu byłby jak najbardziej pożądany. Byłby, bo w rzeczywistości kochamy się dużo rzadziej.

Noc jest do spania?

Wygląda na to, że współczesny styl życia daje nam w kość, bo z badań wynika, że kochamy się coraz rzadziej. Pary około trzydziestki robią to średnio kilka razy w miesiącu. Co jest? Czyżbyśmy byli tacy zapracowani?

Na to wygląda, bo na liście priorytetów par żyjących w zachodnich społeczeństwach seks ląduje na dalszym miejscu – za spaniem czy pracą. Te noce bez seksu mogą poważnie rzutować na jakość, satysfakcję i intymność w związku.

Im częściej się rozmijacie w łóżku, tym większe prawdopodobieństwo konfliktów, poczucia braku oparcia w partnerze i – co tu dużo ukrywać – po prostu grozi rozstaniem.

Jasne, kiedy jesteś zmęczona, zestresowana czy przepracowana, to sama myśl o tym, że miałabyś się jeszcze kosztem snu powygłupiać w łóżku – ogolić nogi, założyć seksowną bieliznę i w ogóle – sprawia, że robisz się jeszcze bardziej senna.

Ale może nie każde zbliżenie musi być epickim spektaklem. Od czasu do czasu można sobie pozwolić na fast food. Słyszałaś o szybkich numerkach? Są cholernie podniecające, niegrzeczne, pełne namiętności i naprawdę nie wymagają wiele zachodu.

Bez zawracania sobie głowy długą grą wstępną czy rozbieraniem trwają mniej więcej tyle, ile szukanie w telefonie swojej ulubionej playlisty do łóżka. A w bonusie masz jeszcze wszystkie korzyści zdrowotne, psychologiczne i urodowe.

Bo przecież seks jest aktywnością fizyczną, a wszyscy specjaliści są zgodni, że im więcej mamy ruchu, tym lepiej. Poza tym odstresowuje, obniża ciśnienie, pobudza krążenie (to dlatego tak świetnie wygląda się po seksie) i wzmacnia związek. Szybkie numerki wnoszą do długich związków spontaniczność i świeżość.

To jest zresztą, jak się okazuje, skryta fantazja bardzo wielu kobiet – dać się porwać „zwierzęcej namiętności” bez zważania na porę i miejsce (i ewentualnych podglądaczy czy podsłuchiwaczy).

Co więcej, nawet kobiety, które z trudem osiągają orgazm, podczas bzykanka na kuchennym blacie pośród rozrzuconych pomidorów doświadczają napływu adrenaliny i oksytocyny – czyli naturalnych euforyzujących narkotyków produkowanych przez nasz organizm.

 

seks, szybki numerek, seks na stojąco fot. shutterstock.com

Pieszczota na pilota

Podniecenie zaczyna się w głowie, dlatego przed szybkim numerkiem dobrze jest się odpowiednio nastroić. Wyślij swojemu facetowi erotycznego SMS-a, tak żeby dać mu przedsmak tego, co go czeka, kiedy się spotkacie.

„To jest świetny sposób na podgrzewanie emocji, taka gra wstępna na odległość” – mówi dr Ian Kerner, seksuolog i wieloletni ekspert MH i WH. Głupio się czujesz, pisząc erotyczne SMS-y? Przecież możesz napisać coś bardziej niewinnego, np.: „Wyobrażam sobie teraz, jak rozpinam Ci spodnie”.

Przed samym spotkaniem pamiętaj, aby wyłączyć telefon. Nic tak skutecznie nie niszczy kobietom nastroju, jak dzwoniący znienacka telefon („Pewnie z pracy”– myślisz sobie i do widzenia pożądanie).

Badania w „Journal of Sexual Medicine” wykazały, że w idealnych warunkach, to znaczy z wyłączeniem wszystkich przeszkadzajek, kobieta może osiągnąć maksymalne pobudzenie w ciągu 30 sekund.

 

szybki numerek, seks fot. shutterstock.com
Szybki numerek przed pracą?

Lokalizacja

W naszej ankiecie 39% Czytelniczek WH przyznało, że najbardziej kręcąca lokalizacja na szybki numerek to plaża. Na kolejnych miejscach znalazła się kabina prysznicowa, łąka, przymierzalnia, toaleta w klubie. Względnie bezpieczne, ale niecodzienne miejsca pomagają pozbyć się zahamowań i pobudzają zmysły.

Mózg jest najważniejszym organem seksualnym. Za każdym razem, kiedy próbujesz czegoś nowego w seksie, tworzysz w mózgu nowe połączenia, rozszerzasz ilość seksualnych skojarzeń i pobudzasz apetyt seksualny” – mówi Kerner.

Tylko radzimy jednak nie tracić kompletnie rozsądku i nie dawać się przyłapywać, bo za „nieobyczajny wybryk” można dostać mandat w wysokości 500 złotych.

Zapytałyśmy też facetów, co sądzą na ten temat. Sprawdź, co o szybkich numerkach powiedzieli nam mężczyźni.

seks fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Technika

Nawilżenie to sygnał, że Twoje ciało jest gotowe na seks. Ale u niektórych kobiet cały ten proces zachodzi trochę wolniej. Właściwie zawsze dobrze mieć pod ręką lubrykant żelowy (najlepiej najzwyklejszy K-Y z apteki, tani i nieplamiący).

Nawet odrobina znacznie poprawi satysfakcję z seksu. Jeżeli chodzi o pozycję, to dobrze Ci radzimy – nie traćcie czasu i nie próbujcie skomplikowanych akrobacji. W szybkich numerkach sprawdza się prostota.

Masz ochotę na szybkie co nieco rano? Pozycja na łyżeczkę będzie super. Piesek sprawdzi się w większości lokalizacji w plenerze, bo nie musisz sobie zawracać głowy tym, że pobrudzisz ubranie.

W ciasnych pomieszczeniach, gdzie jest się o co oprzeć, można wypróbować pozycję na stojąco. A w samochodzie sama możesz dosiąść swojego faceta na fotelu. I cała zabawa nie zajmie Ci więcej niż 10 minut.

Zapytałyśmy też facetów o ich zdanie na ten temat. Sprawdź, dlaczego mężczyźni tak uwielbiają szybkie numerki.

WH 10/2016

REKLAMA