Seks: tego lepiej nie rób! [5 ryzykownych zachowań seksualnych]

Seks analny, oral, elementy BDSM – jasne, czemu nie? W życiu przecież warto spróbować jak najwięcej i poszerzać swój wachlarz doświadczeń. Jednak niektóre zachowania seksualne są naprawdę niebezpieczne. Sprawdź, czego lepiej nie robić w domu (ani w innych miejscach).

| Data aktualizacji: 2021-03-09

„Przesuwanie granic i próbowanie nowych rzeczy może być zabawne. Ale jest kilka rzeczy, których lepiej nie wciągać na swoją listę rzeczy do zrobienia” – mówi nasz stary znajomy z MH, seksuolog dr Ian Kerner. Konsekwencje zdrowotne oraz prawne mogą nie być tego warte. Zobacz, czy warto uprawiać ostry seks, a  poniżej sprawdź, które zachowania seksualne są naprawdę niebezpieczne.

1. Asfiksjofilia

Polega na odcinaniu dopływu powietrza w czasie orgazmu. Podobno wzmacnia doznania. Może skończyć się śmiercią. Nie warto.

Jeśli jednak masz ochotę na elementy BDSM w swojej sypialni, zobacz na czym polega seks w stylu "50 twarzy Greya" i zrób to bezpiecznie.

2. Seks bez zabezpieczenia

Facet może wyglądać najzdrowiej i najczyściej w świecie, ale zarazków nie widać. Czy dorosłej kobiecie trzeba przypominać, że nie warto ryzykować złapania HIV albo przypadkowej ciąży?

Na temat tego typu chwili zapomnienia już pisaliśmy. Sprawdź, czym dokładnie może się skończyć seks bez zabezpieczenia. A jeśli jesteś na tyle odpowiedzialna, że zawsze używasz zabezpieczenia, zobacz, jak robić to dobrze. Wbrew pozorom często popełniamy jeden z 5 błędów podczas używania kondomów.

3. Seks filmik

Wszystko fajnie, dopóki jesteście razem. Nikt jednak Ci nie zagwarantuje, że Twój facet po rozstaniu nagle nie oszaleje i nie będzie chciał wrzucić tego do sieci.

4. Laska kierowcy

W sensie – on prowadzi auto, a Ty go pieścisz ustami. Wielu zdobywców nagrody Darwina tak skończyło.

5. Zmiana wejść

Wędrówka penisa z anusa do waginy, a potem jeszcze do ust to proszenie się o kłopoty zdrowotne. Zapalenie pochwy nie jest ani trochę sexy, a tym bardziej biegunka spowodowana zatruciem bakterią E.coli.

Jesteś gotowa przejść na wyższy poziom ars amandi? Nie rób tego z przypadkowym partnerem i zobacz, jak uprawiać seks analny.

Zobacz również:
REKLAMA