[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Równoczesny orgazm - jak do tego dojść?

Czy mogę mieć orgazm w tym samym czasie, co mój facet? - zapytała nasza Czytelniczka. Jeżeli też się zastanawiasz, zobacz, jak brzmiała odpowiedź naszej ekspertki.

równoczesny orgazm fot. shutterstock.com

Chciałabym mieć orgazm w tym samym czasie, co mój facet. Czy to możliwe?

Na pytanie zadane przez naszą Czytelniczkę odpowiada ekspert WH - psycholog Violetta Nowacka.

Zgranie orgazmów to majstersztyk nawet dla par z długim stażem. Potrzebne jest do tego spore doświadczenie i dialog słowny oraz mowa ciała. „Jeśli powodem takiego wyzwania są ambicje lub wyobrażenie, że to świadczy o udanym seksie, lepiej od razu je porzucić. Jeśli natomiast mobilizuje Cię myśl o pielęgnowaniu związku dobrej jakości, oczywiście warto popraktykować” – przekonuje psycholog Violetta Nowacka.

REKLAMA

Dodaje, że ważne jest, aby każde z Was dobrze znało reakcje swojego ciała i potrafiło samo doprowadzić się do szczytowania. Obserwując się podczas masturbacji, nauczycie się swoich seksualnych reakcji zwiastujących orgazm oraz właściwych pieszczot. Wzajemna masturbacja czy pieszczoty oralne to pierwszy krok do przeżycia synchronicznego orgazmu.

Jednak podczas stosunku wspólny orgazm często zależy od mężczyzny. „On teoretycznie może nauczyć się sterować wytryskiem – przyspieszać, zwalniać, przerywać penetrację.

Nie możesz jednak zapominać, że kobiety do przeżycia orgazmu pochwowego zwykle potrzebują dodatkowej stymulacji łechtaczki. Oznacza to, że partner musi pieścić Cię dodatkowo palcami podczas penetracji. Możesz to robić także sama, gdy on jest w Tobie” - podpowiada Nowacka.

Żeby łatwiej dochodzić na szczyt, trzeba trochę popracować. Oto kilka skutecznych metod, dzięki którym powinno być nieco łatwiej:

WH 09/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij