Randka w czasie kwarantanny – 6 pomysłów

Jeśli nie mieszkacie razem, Wasz związek czekają trudne chwile. O randkach w restauracji, kinie czy na basenie możecie póki co zapomnieć, a i zwykłe spotkania mogą okazać się przez pewien czas niemożliwe. Podrzucamy Wam kilka pomysłów na randkę online. Będzie intymnie, zabawnie i romantycznie, czyli dokładnie tak, jak na udanej randce być powinno.

randka na odległość fot. shutterstock

Zdecydowanie lepiej przyłączyć się do akcji #siedzęwdomu niż ryzykować. Jeśli dzieli Was spora odległość, macie problem z dojazdami do siebie lub jedno z Was poddane jest kwarantannie, wtedy tradycyjne randki musicie zastąpić randkami w wersji online. Na szczęście, żyjemy w epoce cyfrowej i kontakt z drugą osobą nigdy nie był łatwiejszy. Zamiast więc się smucić, pomyśl o tym, jak o okazji do wypróbowania kreatywnych rozwiązań i sprawdzenia siły Waszego związku w nowych okolicznościach.

ZOBACZ: Ciche dni niszczą związek

6 pomysłów na randkę w czasach pandemii korona wirusa

1. Wspólny seans

Kto powiedział, że podczas kwarantanny nie możecie poczuć się jak w kinie? Razem wybierzecie film i obejrzycie go w tym samym czasie, dzieląc się komentarzami na temat obejrzanych scen. Nie musicie nawet zakończyć randki na jednym filmie, tylko zafundować sobie prawdziwy maraton filmowy lub serialowy. Ułatwi to wtyczka Netflix Party, dzięki której w trakcie seansu będziecie mogli czatować. Możecie też zorganizować podwójną randkę ze znajomymi.

2. Romantyczna kolacja

Wegańskie sushi, domowa pizza czy risotto? Ustalcie menu na wieczór, biorąc pod uwagę zawartość lodówki i zapasów w szafkach kuchennych i umówcie się na wspólne gotowanie np. na Skype. Żeby było romantyczniej, możecie umówić się, że do kolacji zmieniacie stroje na bardziej eleganckie. A co gdy któremuś z Was brakuje chęci lub umiejętności? Możesz też zamówić ulubione danie partnera z dostawą pod jego drzwi. Na pewno będzie zachwycony!

3. Gry dla dwojga

Po kilku dniach kwarantanny na pewno przyda się propozycja rozrywki innej niż seriale. Poszukajcie wersji online Waszej ulubionej gry planszowej i rozegrajcie partyjkę lub dwie w Scrabble, szachy czy jakąś grę karcianą. Jeśli oboje macie konsole lub PC, zainwestujcie w jakiś tytuł i grajcie online w jednej drużynie lub przeciwko sobie. Emocje będą jeszcze większe, gdy ustalicie, że przegrany np. stawia obiad wygranemu (z dostawą do domu, oczywiście).

4. Trening dla par

Nie musicie wykonywać tego samego treningu, ale każde z Was może ustalić plan treningowy na czas kwarantanny i o określonej godzinie go realizować. W ten sposób będziecie się nawzajem motywować. Pamiętajcie tylko, żeby ćwiczyć jedynie, gdy dobrze się czujecie. Jeśli w grę wchodzi przeziębienie, gorsze samopoczucie lub temperatura – odpuśćcie treningi na rzecz odpoczynku.

SPRAWDŹ TEŻ: Treningi a koronawirus – co wolno, a czego nie podczas epidemii

5. Poważne rozmowy

Jeśli dotychczas przez telefon informowaliście się jedynie o tym, jak przebiega Wam dzień, gdzie jesteście i co kupić na obiad, może warto zmienić podejście do rozmów telefonicznych? W końcu za pomocą wideo rozmowy możecie prowadzić dyskusje twarzą w twarz na wszelkie, także ta bardzo poważne, tematy. 

6. Pikantne wiadomości

Przesyłanie sobie z partnerem pikantnych wiadomości i nagich fotek to tzw. sexting. Jeśli dobrze się znacie, taka zabawa może Wam pomóc przetrwać niełatwy okres kwarantanny i zapewnić odrobinę rozrywki. Uważaj tylko, bo nigdy nie masz 100% pewności, że Twoje zdjęcia przypadkowo nie wyciekną gdzieś do sieci. Nie chcesz ryzykować? O wiele lepszym rozwiązaniem od pikantnych fotek okazuje się być gorąca rozmowa telefoniczna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 16 pytań, które powinnaś zadać swojemu mężczyźnie

REKLAMA