Pozycje seksualne: 69

W udanym seksie chodzi o to, żeby zadowolone były obie strony, prawda? Jeśli więc lubicie seks oralny i macie ochotę na głębsze eksplorowanie swoich ciał, pozycja 69 będzie do tego najlepsza. Panie i Panowie, przed Wami kolejna pozycja seksualna z naszej kamasutry.

| Data aktualizacji: 2021-02-19
pozycje seksualne 69 fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Układ

Z seksem oralnym jest tak, że albo się daje, albo się bierze. Dzięki pozycji 69 możecie jednak pieścić się ustami w tym samym czasie, więc nikt nie będzie się czuł poszkodowany. Twój partner kładzie się na boku lub na plecach, Ty również kładziesz się na boku lub leżysz na nim, ale tak, by Twoja głowa była na wysokości jego krocza i vice versa. Kiedy jesteś na górze, podpierasz się na rękach lub na łokciach.

Zalety

Usta są narzędziem, które, dobrze wykorzystane, potrafi naprawdę zdziałać cuda. I ze świecą szukać osób, które by temu zaprzeczyły. Jeśli zdarza się, że seks oralny staje się u Was kartą przetargową, warto spróbować pozycji 69. To najsprawiedliwsze rozwiązanie.

Wady

Nie jest to najwygodniejsza pozycja na świecie i czasem podtrzymywanie się na rękach może być zbyt uciążliwe, ale jest na to dobra rada. Zejdź z niego i ułóżcie się na boku – będzie zdecydowanie wygodniej.

Zrób to lepiej

Nie zawsze potraficie skupić się na dawaniu przyjemności, kiedy jednocześnie ją otrzymujecie? Rozwiązanie jest proste: umówcie się na krótkie sesje. Najpierw przez kilka minut niech on całkowicie skupi się na Tobie, potem Ty zafunduj mu odrobinę rozkoszy. I tak na zmianę, aż będziecie gotowi na finisz.

Unikaj tej pozycji, gdy…

To pozycja pozwalająca na dotarcie do najgłębszych zakamarków ciała partnera, co jest jednocześnie jej zaletą i wadą. Nie unikaj jej całkowicie, ale jeśli dopiero rozpoczynacie swoje miłosne przygody, nie musicie od razu rzucać się na głęboką wodę. Napięcie i stres nie pomogą Ci w osiągnięciu orgazmu.

Poczytaj też o innych pozycjach, zaglądając do Leksykonu pozycji seksualnych WH.

Pst! Zobacz też, co o seksie w pozycji 69 napisali nasi koledzy z Men's Health lub podsuń ten artykuł swojemu partnerowi.

REKLAMA