Po czym poznać, że to będzie udany związek?

Jak poznać, że Wasz związek będzie trwał długie lata? Kochacie się, uważacie za mądrych, zabawnych i atrakcyjnych – to dobrze! My prezentujemy 10 nie aż tak oczywistych oznak udanego związku.

fot. Syda Productions 2014/shutterstock.com fot. Syda Productions 2014/shutterstock.com
fot. Syda Productions 2014/shutterstock.com

1. Jesteś wdzięczna – i o tym mówisz

REKLAMA

Mówienie „dziękuję” może być tak samo ważne jak „kocham Cię”. Okazywanie partnerowi wdzięczności i docenianie tego, co dla Ciebie robi, jest bardzo korzystne dla Waszej relacji, co potwierdzają także naukowcy.

REKLAMA

REKLAMA

miłość, udany związek, endorfiny, seks wavebreakmedia
fot. wavebreakmedia 2015/shutterstock.com

2. Śpicie na łyżeczkę

Jeśli nie spędzacie nocy pod osobnymi kołdrami (a między Wami zmieściłyby się jeszcze 2 osoby), tylko leżycie wtuleni w siebie – to dobry znak. Najnowsze badania dowodzą, że pary, które w nocy nie zachowują dystansu, mają większą szansę na stworzenie długotrwałego związku.

REKLAMA

3. Twój partner tryska zdrowiem i optymizmem

O ile nie uważasz, że wspólne narzekanie to najlepszy sposób na umocnienie związku (a nie powinnaś tak uważać), optymizm i świetna kondycja zdrowotna Twojego partnera mogą bardzo pomóc w tworzeniu dobrze rokującego związku.

REKLAMA

REKLAMA

fot. wavebreakmedia 2014/shutterstock.com fot. wavebreakmedia 2014/shutterstock.com
fot. wavebreakmedia 2014/shutterstock.com

4. Mówicie to samo

I nie chodzi o to, że wspólnie potraficie wyrecytować teksty z „Kilera”. Jeżeli używacie tych samych czasowników, przysłówków i innych części mowy, a w Waszym słownictwie można znaleźć wiele wspólnych mianowników – to dobry znak.

REKLAMA

fot. shutterstock.com fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

5. Często się całujecie

Kolejny powód, by nie żałować sobie okazywania dowodów miłości. Pary, które spędzają dużo czasu na obdarowywaniu się pocałunkami, często cieszą się udanym związkiem. A czy wiesz, jakie skutki wywołuje pocałunek?

REKLAMA

REKLAMA

miłość, udany związek, endorfiny, seks Rido
fot. Rido 2015/shutterstock.com

6. Chodzicie na podwójne randki

Nie, nie chodzi o to, że najpierw spotykasz się ze swoim facetem, a później z kimś innym. Jeśli jednak macie parę przyjaciół, z którymi widujecie się co piątek – brawo! Takie spotkania umacniają nie tylko przyjaźń z nimi, ale także Twoją więź z partnerem.

REKLAMA

fot. shutterstock.com fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

7. Zarabiasz więcej

Dobry znak, zwłaszcza, jeśli masz dzieci. Prawdopodobieństwo, że małżonkowie (którzy mają pociechy w wieku od 4 do 7 lat) się rozstaną, jest mniejsze, gdy kobieta zarabia więcej. Pieniądze w związku to śliski temat, ale lepiej go nie unikać –  zobacz w jaki sposób rozmawiać o finansach z partnerem.

REKLAMA

REKLAMA

miłość, udany związek, endorfiny, seks Edyta Pawlowska
fot. Edyta Pawlowska 2015/shutterstock.com

8. Wspólnie oglądacie komedie romantyczne

U par, które spędzają czas na oglądaniu filmów o miłości, istnieje o połowę mniejsze prawdopodobieństwo rozstania w przeciągu kolejnych trzech lat – tak dowodzą badania. „Pamiętnik”, „To właśnie miłość”, „Szkoła uczuć”, albo jeśli macie dużo czasu - "Titanic” – i do dzieła. Nie musisz dziękować.

REKLAMA

fot. 	Luna Vandoorne  2015/shutterstock.pl fot. Luna Vandoorne 2015/shutterstock.pl
fot. Luna Vandoorne 2015/shutterstock.pl

9. Czujesz motyle w brzuchu

Czasami to, co podpowiada Ci Twój żołądek i inne narządy wewnętrzne, może lepiej odzwierciedlać kondycję związku niż Twoje uczucia. Jeśli więc Twoje trzewia są w dobrej kondycji, związek prawdopodobnie też będzie.

REKLAMA

REKLAMA

seks, para, pośladki, damska pupa Guryanov Andrey / shutterstock.com
fot. Guryanov Andrey 2015/shutterstock.com

10. Uprawiacie dużo seksu

Jeżeli przeczytałaś drugi punkt i doszłaś do wniosku, że go nie spełniacie, bo w sumie w ciągu nocy niewiele czasu poświęcacie na sen – to dobry znak! Im więcej seksu, tym lepiej. Nie tylko pozytywnie odbije się to na Twoim związku, ale też na dobrym humorze. Nasza rada: make love, not war.

tekst: Alison Goldman

WH

Zobacz również:
REKLAMA