Partnerstwo: na to NIGDY nie pozwalaj facetowi

Szarmanckość nie oznacza, że Twój facet ma przejąć kontrolę nad Twoim życiem. Oto 3 rzeczy, których powinnaś unikać, jeśli nie chcesz stracić kontroli nad własnym życiem.

| Data aktualizacji: 2020-11-17
jak się nie dać w związku fot. shutterstock.com
Nie pozwól mu przejąć steru we wszystkich aspektach związku.

Nawet jeśli Twój ukochany należy do rycerskich typów, kodeks dżentelmena ma w małym palcu, a wasz związek należy do tych z bardzo tradycyjnym podziałem ról, jest kilka rzeczy, na które nie powinnaś pozwalać. Mimo wszystko. Sprawdź, jak nie stracić kontroli nad własnym życiem. Tego lepiej unikaj:

REKLAMA

1. Nie pozwalaj na przejęcie kontroli nad finansami

Mężczyźni bardzo często za przyzwoleniem swoich partnerek podejmują kluczowe decyzje finansowe. Czasem dlatego, że więcej zarabiają, a często po prostu kobiety z niejasnych względów (lenistwo?) uważają, że faceci robią to lepiej. Niby dlaczego? Mają inny mózg? Bzdura. Nie popełniaj tego błędu, bo na ogół ten, kto zarządza pieniędzmi, ma więcej do powiedzenia w związku i przejmuje za dużo władzy. Kasa to śliski temat? W takim razie przeczytaj koniecznie, jak rozmawiać o pieniądzach w związku.

2. Nie oddawaj kierownicy

Jeżeli to on zawsze prowadzi samochód, może dojść do nieświadomego podziału ról – Ty jesteś wożona jak księżniczka, ale to on decyduje o kierunku i trasie. I znów – za dużo władzy w jego rękach. A propos jeżdżenia samochodem, sprawdź w naszym teście, czy jesteś dobrym kierowcą.

3. Nie odpuszczaj spraw urzędowych

Być może uważasz, że on lepiej sobie daje radę z urzędami czy biurami obsługi klienta, ale to dlatego, że sobie odpuszczasz i posyłasz swojego rycerza. W ten sposób nigdy się nie nauczysz walki o swoje sprawy.

A może twój związek jest nowoczesny, a Ty czasem tęsknisz za tymi wszystkimi staromodnymi gestami wyrażającymi uczucia i facetem rodem z komedii romantycznych? Ostatnio zastanawiałyśmy się, jak wygląda romantyzm w czasach emancypacji. Sprawdź.

REKLAMA