[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Okiem faceta: przyjaźń damsko-męska

Czy przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest w ogóle możliwa? My, kobiety, raczej zgadzamy się z tym twierdzeniem, ale co o tej sprawie myślą faceci? Nasz niezawodny kolega z MH zdradza, co płeć przeciwna sądzi o przyjaźni damsko-męskiej.

para, związek, przyjaźń fot. shutterstock.com

Kiedy ostatnio gadałyśmy z dziewczynami, okazało się, że każda z nas ma jakiegoś kumpla faceta, z którym się chętnie, niezobowiązująco spotyka na ploty, piwo, itp. Mówimy tu o kumplowaniu – bez podtekstów, ukrytego flirtowania, już o seksie nie wspominając. Nasi faceci nie są jednak specjalnie zachwyceni, gdy słyszą, że wybieramy się na spotkanie z rzeczonymi, robią miny i głupie komentarze.

To jak to w zasadzie z wami jest: wierzycie, że jest możliwa przyjaźń między facetem a kobietą, czy nie? Taka normalna, zwykła, kumpelska. Czy też uważacie, że to po prostu inny rodzaj gry wstępnej, która i tak skończy się w łóżku?

REKLAMA

Nie chcę się wypowiadać za cały męski wszechświat, ale sceptycyzm waszych facetów wydaje się dość uzasadniony. I nie chodzi tu o przykładanie swojej miary do innych czy ocenianie po sobie, ale gdy człowiek przynależy do tego samego rodzaju (męskiego), ma podobne obyczaje godowe i poluje w tym samym lesie, to żadna strategia myśliwska go nie zaskoczy. I tu faktycznie może coś być na rzeczy.

Gdyby spojrzeć na sprawę z drugiej strony, to być może wy popełniacie grzech naiwności i swoje czyste intencje przypisujecie facetom? To, co dla was jest niezobowiązującym spotkaniem bez flirtu i seksualnego podtekstu, niekoniecznie musi być takie dla nas. Ba, zazwyczaj nie jest. O ile jestem w stanie wyobrazić sobie dziewczynę odpowiadającą na propozycję pójścia do łóżka: „Zwariowałeś, przecież się przyjaźnimy, chłopie, pogięło cię?”, to w odwrotnej sytuacji nie ma takiej możliwości.

Nie znam żadnego mężczyzny w wolnym stanie, który na propozycję seksu od lubianej i podobającej mu się koleżanki odparłby: „Jesteśmy przyjaciółmi, nie róbmy tego”. To pokazuje różnice między naszymi światami. Jeżeli jeszcze nie do końca jesteś przekonana, zróbcie sobie z kumplem test alkoholowy – po prostu urżnijcie się razem. A następnego dnia znowu do mnie napisz.

Wydaje mi się, że i wy, i my wierzymy, że dwie płcie mogą się kumplować, ale my dodatkowo jesteśmy przekonani, że odrobina fajnego seksu nie jest w stanie zagrozić prawdziwej przyjaźni. O którą warto walczyć na wszystkich frontach.

PS Twój przyjaciel czy jego przyjaciółka to czynniki, które często wywołują zazdrość. Zobacz, skąd się bierze zazdrość w związku i okiełznaj tego zielonookiego potwora.

WH 04/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij