Okiem faceta: nauka nowych rzeczy

Dla facetów zawsze jest dobrze, jak jest, nie ma sensu polepszać tego, co jest wystarczająco dobre. A przecież pełno jest interesujących kursów, wykładów i zajęć z personalnymi trenerami, z których można dużo wyciągnąć. Zapytałyśmy redakcyjnego kolegę, z czego wynika męska niechęć do nauki nowych umiejętności. 

szkolenie fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Dziewczyny z WH:

Doszłyśmy wspólnie z dziewczynami do wniosku, że większość z was, facetów, cierpi na awersję do uczenia się nowych rzeczy czy umiejętności. No może to przesada z tą awersją, ale powiedzmy stonowana niechęć - dla was zawsze jest dobrze, jak jest, i po co polepszać coś, co jest wystarczająco dobre, prawda?

A pełno jest przecież interesujących kursów, wykładów, zajęć z personalnymi trenerami, z których można dużo wyciągnąć. Z czego ta niechęć może wynikać? Z przekonania, że sami świetnie dajecie sobie radę i nikogo nie będziecie pytać o drogę? Czy może po prostu z lenistwa albo ze strachu, że ktoś może otworzyć wam oczy i pokazać, że nie wszystko jest takie kapitalne w waszym życiu i że zawsze można robić coś lepiej?  

Kumpel z MH:

Może ze wszystkiego po trochu, ale za to z dodatkiem zdrowego rozsądku. Wiara w to, że powtórzenie 35 razy zdania z personalnych treningów : „Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą! Opuść swoją strefę komfortu” zmieni nasze życie, wydaje się, z przeproszeniem Szanownych Pań, nieco naiwna. Jak pisał w innej sprawie wybitny satyryk i publicysta Karl Kraus: „Wymagam od miasta, w którym mam mieszkać: asfaltu, kanalizacji, klucza od bramy, ciepłej wody. Dowcipny i kulturalny jestem sam”.

Podobnie jest z nami w tej sprawie: oszczędźcie nam, panowie trenerzy personalni, taniej psychologii i motywatorów przeniesionych z Paolo Coelho (z przeproszeniem Szanownych Fanek) – sami sobie zajrzymy w głąb duszy i sami się zmotywujemy. Wydaje mi się, że faceci nie chcą słuchać pitu-pitu wymyślonych przez coachów od sprzedaży bezpośredniej, tylko szukają konkretu.

Ja na przykład chętnie bym się wybrał na kurs stolarki i zrobił własnoręcznie stół lub kredens. I to jest umiejętność, o którą warto powalczyć.

Zobacz także, co kumpel z MH powiedział nam o dobrym wychowaniu oraz oglądaniu się za innymi.

WH 09/2016

REKLAMA