[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Okiem faceta: nauka nowych rzeczy

Dla facetów zawsze jest dobrze, jak jest, nie ma sensu polepszać tego, co jest wystarczająco dobre. A przecież pełno jest interesujących kursów, wykładów i zajęć z personalnymi trenerami, z których można dużo wyciągnąć. Zapytałyśmy redakcyjnego kolegę, z czego wynika męska niechęć do nauki nowych umiejętności. 

szkolenie fot. shutterstock.com

Dziewczyny z WH:

Doszłyśmy wspólnie z dziewczynami do wniosku, że większość z was, facetów, cierpi na awersję do uczenia się nowych rzeczy czy umiejętności. No może to przesada z tą awersją, ale powiedzmy stonowana niechęć - dla was zawsze jest dobrze, jak jest, i po co polepszać coś, co jest wystarczająco dobre, prawda?

REKLAMA

A pełno jest przecież interesujących kursów, wykładów, zajęć z personalnymi trenerami, z których można dużo wyciągnąć. Z czego ta niechęć może wynikać? Z przekonania, że sami świetnie dajecie sobie radę i nikogo nie będziecie pytać o drogę? Czy może po prostu z lenistwa albo ze strachu, że ktoś może otworzyć wam oczy i pokazać, że nie wszystko jest takie kapitalne w waszym życiu i że zawsze można robić coś lepiej?  

Kumpel z MH:

Może ze wszystkiego po trochu, ale za to z dodatkiem zdrowego rozsądku. Wiara w to, że powtórzenie 35 razy zdania z personalnych treningów : „Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą! Opuść swoją strefę komfortu” zmieni nasze życie, wydaje się, z przeproszeniem Szanownych Pań, nieco naiwna. Jak pisał w innej sprawie wybitny satyryk i publicysta Karl Kraus: „Wymagam od miasta, w którym mam mieszkać: asfaltu, kanalizacji, klucza od bramy, ciepłej wody. Dowcipny i kulturalny jestem sam”.

Podobnie jest z nami w tej sprawie: oszczędźcie nam, panowie trenerzy personalni, taniej psychologii i motywatorów przeniesionych z Paolo Coelho (z przeproszeniem Szanownych Fanek) – sami sobie zajrzymy w głąb duszy i sami się zmotywujemy. Wydaje mi się, że faceci nie chcą słuchać pitu-pitu wymyślonych przez coachów od sprzedaży bezpośredniej, tylko szukają konkretu.

Ja na przykład chętnie bym się wybrał na kurs stolarki i zrobił własnoręcznie stół lub kredens. I to jest umiejętność, o którą warto powalczyć.

Zobacz także, co kumpel z MH powiedział nam o dobrym wychowaniu oraz oglądaniu się za innymi.

WH 09/2016

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij