[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Okiem faceta: dlaczego mężczyźni oglądają się za innymi?

Dziś wpadłyśmy do naszego redakcyjnego kumpla z MH, by zapytać go, dlaczego faceci oglądają się za innymi kobietami. I dlaczego robią to w naszej obecności? I jak to jest możliwe, że nie jest im nawet wstyd? No, wytłumacz nam to, panie kolego!

para, związek, zdrada fot. shutterstock.com

Dziewczyny z WH:

Taki drobiazg niby, ale trochę wkurzający. A tam trochę – wkurzający jak cholera. Chciałybyśmy się dowiedzieć (bo nie jest to tylko moje pytanie), dlaczego będąc z nami w związku i w naszym towarzystwie, oglądacie się za innymi dziewczynami.

REKLAMA

Mniej lub bardziej dyskretnie, ale robicie to. Obcinacie je wzrokiem, taksujecie, łypiecie, gapicie się – nazywajcie to, jak chcecie, ale fakt pozostaje faktem.

Jeżeli myślicie, że my tego nie zauważamy, jesteście w grubym błędzie. Nie jest to specjalnie miłe, ale pal sześć – nas interesuje odpowiedź. Dlaczego?

Kumpel z MH:

Pytanie jest zasadne, chcę jednak zacząć od sprawy elementarnej. Jeżeli facet, z którym jesteś i w Twojej obecności, wgapia się ostentacyjnie w cycki kelnerki lub tyłki przechodzących kobiet – zostaw go. To kwaśny paź, kuc i burak. Tyle.

Dlaczego faceci w szczęśliwych związkach zerkają na inne kobiety? Bo zerkają, to nie ulega wątpliwości, włącznie z piszącym te słowa. Pewna uczona francuska feministka twierdzi, że mężczyzna rozwija swoją tożsamość płciową przez trzykrotne zaprzeczenie: że nie jest dzieckiem, że nie jest homoseksualistą i na koniec, że nie jest kobietą. Daje mu to stabilność i pewność tożsamości.

Może spoglądając ukradkiem na wasze trzeciorzędowe cechy płciowe (hosanna na wysokościach), utwierdzamy się podświadomie w fakcie niebycia kobietą? Może.

Jedno jest pewne, że te krótkie, wręcz odruchowe, spojrzenia nie są dowodem nieumiejętnego zarządzania własnym popędem seksualnym i niepohamowanych żądz. Nie stoi za tym żadna erotyczna refeksja i naprawdę nic z tych spojrzeń nie wynika. To raczej, moim zdaniem, rodzaj analizy porównanwczej właściwej dla męskich, bardziej ścisłych umysłów.

Zresztą te migawkowe obrazy nie są przechowywane w naszej pamięci i zaraz znikają, gdy znika obiekt (z wyjątkiem Bellucci w filmie „Malena”, ale to się nie liczy). Gdyby chcieć szukać, lepszych lub gorszych, porównań do tej sytuacji, to fajne samochody też przyciągają naszą uwagę i też z tego nic nie wynika.

Jak zaznaczyłem na wstępie, trzeba być wyjątkowym ćwokiem, by w waszej obecności oglądać się innymi, ale nie bądźmy hipokrytami. Gdy was przy nas nie ma, wszyscy to robimy. I co? I nic. Bo to was kochamy.

PS Według naszego kumpla nachalne oglądanie się za innymi, to już oznaka, że coś jest nie tak. Sprawdź, czy to czasem nie oznaki toksycznego związku.

WH 11/2015

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij