[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Miejsca intymne: 6 problemów i rozwiązań

Swędzenie pochwy, ból podczas stosunku, krwawienie między miesiączkami... – to tylko nieliczne z objawów, które mogą nam dokuczać. Przedstawiamy 6 problemów dotyczących miejsc intymnych i nasze rady, jak poradzić sobie z problemem i kiedy koniecznie trzeba iść do lekarza.

miejsca intymne fot. shutterstock.com

1. Po depilacji w salonie skóra Cię po prostu pali

Jeżeli na skórze nie pojawiły się pęcherze, Twoja myszka nie wymaga specjalistycznej pomocy lekarskiej. Potraktuj skórę tak jak zwykłe lekkie oparzenie. Przemyj zimną wodą, zastosuj maść łagodzącą.

Dobry i sprawdzony jest sudocrem – krem antyseptyczny dla dzieci (ok. 20 zł). Przez parę dni unikaj bzykanka i zmień kosmetyczkę.

2. Coś w rodzaju upławów po stosunku

O ile nie zauważyłaś, że płyn ma dziwny kolor, zapach czy konsystencję, to normalne zjawisko. Podczas pobudzenia znacznie zwiększa się objętość wydzieliny pochwy (trudno powiedzieć, o ile, bo to sprawa bardzo indywidualna). A dodatkowo, jeżeli Twój partner miał ejakulację w pochwie, to raczej spodziewaj się „wycieku”.

3. Bolesność, podrażnienie po ćwiczeniach

Rower stacjonarny może być wrogiem wrażliwych kobiecych genitaliów. Ważna jest też pozycja, jaką przyjmujesz. Niemieccy naukowcy ustalili, że utrzymywanie tułowia pod kątem 30o w stosunku do ramy roweru obniża o 70% przekrwienie (i uwrażliwienie) genitaliów.

Czy znasz wszystkie tajemnice swojego układu rozrodczego?  Zobacz przewodnik WH po dolnej części brzucha i poznaj lepiej swoje narządy płciowe.

REKLAMA

REKLAMA

ból brzucha, ból żołądka Ból brzucha może być wywołany przez stres.

4. Ból podczas stosunku

Skoro nie cierpisz na żadne schorzenia ginekologiczne, taki ból może być objawem pochwicy. Ma ona podłoże psychiczne i może wynikać np. z traumatycznych doświadczeń (na ogół gwałt). W tym przypadku nie zdajemy się na domowe sposoby, tylko maszerujemy do seksuologa.

5. Krwawienie między menstruacjami

To niepokojący objaw i koniecznie wymaga wizyty u ginekologa. Może być skutkiem nadżerek, mięśniaków, polipów, endometriozy oraz nowotworów. Plamienie może też być naturalnym objawem związanym z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Lepiej nie diagnozuj się sama, lecz wybierz się do lekarza.

6. Coś mnie swędzi

To może być kandydoza pochwy – jedna z najczęstszych dolegliwości kobiecych narządów. Wcale nie oznacza to, że Twój partner Cię czymś zaraził.

W 80% przypadków schorzenie to wywołane jest przez drożdżaki, które sobie żyją w naszym organizmie, ale dzięki dzielnym pałeczkom kwasu mlekowego ich ilość jest utrzymywana w ryzach. Jednak np. kuracja antybiotykami niszczy pożyteczne bakterie i wtedy drożdżaki pokazują, co potrafią.

Wiele badań pokazuje też, że rozwojowi drożdżaków służy jedzenie wysoko przetworzonych i bogatych w cukier produktów, a także stres i brak snu. Kup sobie profilaktycznie kapsułki Lactovaginal (25 zł).  

WH 07-08/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij